EN|RU|UK
 Економіка
  14792  84

 Ветерани силових відомств провели акцію протесту під стінами Кабміну

Пенсіонери силових відомств України провели мітинг біля будівлі Кабінету міністрів, вимагаючи перерахунку пенсій за постановою № 704, яка була ухвалена Кабміном у серпні минулого року, а потім відстрочена на рік.

Як пояснили "Цензор.НЕТ" мітингувальники, пенсії їм були розраховані, виходячи з їхніх окладів на момент служби, надбавок за військове звання і вислугу років, але вони набагато нижчі за суми, які виплачуються сьогодні. Як сказав ветеран органів МВС Микола Міщенко, проблема в тому, що пенсії нараховуються згідно із законом про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших осіб, який був прийнятий 9 квітня 1992 року, про що "Цензор. НЕТ" вже писав раніше.

 "Сьогодні тут, в шосте чи всьоме з початку року, зібралися пенсіонери силових структур, - пояснює Микола Міщенко. - Що нас сюди привело? Є нормальний закон про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб. Відповідно до ч.3 ст.63 цього закону одночасно з підвищенням грошового забезпечення повинні перераховуватися і пенсії. Але вже два роки - з того часу, як ми отримали право на перерахунок пенсій - ніхто цього не робить".

 За словами ветерана, відповідно до урядової постанови № 1036, прийнятої в 2016 році, змінилося грошове забезпечення співробітників державно-кримінальної виконавчої служби. І з 1 січня цього року, згідно з постановою КМ № 704, цій категорії людей в погонах теж повинні були підняти грошове забезпечення і плюс перерахувати пенсії. "Але не зробили цього, - продовжує М.Міщенко, - ми хочемо відстояти позицію всіх пенсіонерів силових відомств, але до нас ніхто не виходить. Зараз, правда, троє наших прорвалися всередину і поговорили з представниками міністерств про законопроект, через який призупинили введення в дію 704-ї постанови".

 Серед тих, хто "прорвався всередину Кабміну" - виконувач обов'язків голови Всеукраїнського конгресу профспілок працівників МВС Григорій Кабанченко. "На сьогодні всі поки залишається по-старому, - сказав він, коли вийшов після переговорів із заступником міністра соціальної політики Микола Шамбір, представниками уряду, а також Пенсійного фонду України, - міністерства і відомства готується таємно законопроект (а я його досі так і не бачив, як і ніхто з представників громадськості) поки не погодили. Група, яка займається його розробкою, опрацьовувала позицію МВС, але, як мені стало відомо, міністр внутрішніх справ не підтримав, написав, що він хоче, щоб працював старий закон. Міноборони начебто теж хоче за старим законом. І їх начебто теж не переламали, але письмових підтверджень цього немає. Позицію СБУ ми не знаємо. Сказали, що вони теж нас підтримують, але письмово цього не підтвердили".

 Зараз профспілка працівників МВС, за словами Г. Кабанченко, має свій козир: у регіонах проводить роботу з народними депутатами, з тим, щоб забезпечити підтримку більшості і змусити уряд виконувати чинне законодавство в частині перерахунку їм пенсій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047733
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору