EN|RU|UK
 Економіка
  13075  60

 Розмови про надприбутки енергокомпаній - це політичний піар, - представниця обленерго Костишена

Твердження політиків про те, що RAB-регулювання дасть змогу власникам обленерго заробити додаткові мільярди - це засіб політичного піару.

Таку думку висловила Наталія Костишена, радниця голови правління енергорозподільної компанії "Львівобленерго", в інтерв'ю NewsOne.

"В цьому випадку це засіб політичного піару. RAB відповідає міжнародній практиці і не має нічого спільного з політикою, - зауважила вона. - Так, якщо врахувати, що протягом багатьох років у тарифи обленерго не закладається прибуток на дивіденди, а вся економія і додатковий дохід вилучалися або реінвестувати, то можна сказати, що прибутковість обленерго зросте. Але ж при цьому багаторазово зростуть і зобов'язання компаній щодо інвестування, з податку на прибуток, то підвищення ефективності діяльності. Більш того, пропонована в Україні модель стимулювального регулювання має деякі недоробки - наприклад, не враховує весь обсяг податків, які має сплатити компанія. Тому говорити про багатомільярдні прибутки власників не доводиться".

За її словами, в нормативній базі закріплено зобов'язання обленерго інвестувати в реконструкцію обладнання не менше 50% від обсягів прибутку на регуляторну базу активів, що не менше річної суми амортизаційних відрахувань і доходу від плати за реактивну енергію.

"НКРЕКП контролюватиме цей процес. При цьому компанії будуть просто не зацікавлені порушувати вимоги, оскільки в цьому випадку НКРЕКП вилучатиме з їх тарифів кошти, які витрачені неефективно", - сказала енергетик.

За її словами, зростання тарифів у зв'язку з нововведенням може бути тільки промислових споживачів, на першому етапі.

"Стрибок роздрібних тарифів може становити до 15% по окремих областях. Однак зростання буде тільки на першому етапі. Адже суть довгострокового стимулювального регулювання у тому, що енергокомпанії будуть зацікавлені працювати більш економно і скорочувати свої витрати. Із заощаджених грошей половина буде залишатися у компанії і може бути реінвестована, а друга половина буде повертатися споживачам шляхом зниження тарифу", - сказала енергетик.

Раніше словацький експерт Карел Хірман заявляв, що без впровадження RAB-регулювання українці через 10 років залишаться без електроенергії.

Стимулювальне регулювання - це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3,5 або 8 років). Цей метод направлений на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, що передають енергоносій (електроенергія, теплова енергія та ін.), і стимулювання ефективності витрат розподільних (постачальних) компаній.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047680
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору