EN|RU|UK
 Економіка
  3607  16

 Вугілля поставлятиметься на Центренерго по 2400 грн/т

В результаті скандального тендеру на поставку вугілля на ПАТ "Центренерго" виграла шахта "Краснолиманська" з ціною 2400 гривень, що на 25 гривень дешевше визначеної Міністерством енергетики та вугільної промисловості ціни 2425 грн.

 В результаті поставки понад 100 тисяч тонн Центренерго заощадить 2,5 млн грн бюджетних коштів, повідомляють у компанії, передає Главком із посиланням на Економічну правду.

"Звичайно, тендер без конкуренції не міг дати справедливу ринкову ціну. Але навіть він дав ціну 2400 грн, що на 60 грн менше, ніж ціна Роттердам +, яка закладена в тарифи. З огляду на те, що в Україні планується спожити 23 млн тонн вугілля марки Г , це означає, що переплата становить 1,4 млрд грн. Цю переплату довів навіть тендер без конкуренції. А якби з конкуренцією, то сума переплати - в 10 разів більше", - написав у фейсбуці експерт НКРЕКП Андрій Герус.

Однак у ЗМІ згадувалася також інформація, що ціна становила 2880 грн. Це сталося, на думку експерта, через технічні особливості публікації енергетичної біржі, яка не може публікувати результати без ПДВ. Згідно з чинним законодавством, Центренерго купує і постачальник шахта "Краснолиманська" продає вугілля без ПДВ. Контракт на поставку і всі поставки будуть здійснюватися за ціною 2400 грн.

Цей конкурс раніше публічно засудив представник незалежних профспілок Михайло Волинець, якого недавно ПАТ "Центренерго" звинуватило у відкритому лобіюванні інтересів компанії ДТЕК. Зокрема, через погрози від незалежних профспілок вивести шахтарів державних шахт під міністерство, в разі відмови від купівлі вугілля у ДТЕК. Він підтримав в соціальній мережі фейсбук оцінку конкурсу, як організованого під одного гравця.

Таке звинувачення спростовують як у Центренерго, так і експерти енергоринку, підтверджуючи той факт, що конкурс спеціально перенесли з 29 на 30 січня і спеціально погіршили очікувані якісні показники вугілля з 14% вологи до 16%, щоб у конкурсі зміг взяти участь ДТЕК, що поставляє менш якісне вугілля, ніж шахта "Краснолиманська".

Однак, незважаючи на весь розігрітий публічний скандал, що супроводжувався обшуками в офісі власника шахти "Краснолиманська", ДТЕК не взяв участі в конкурсі, бо в разі перемоги змушений був би поставляти вугілля за ціною 1980 грн, що викликало б ланцюгову реакцію на ринку і зниження тарифу на електроенергію, що монополісту категорично не вигідно, вважає координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047617
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору