EN|RU|UK
 Спорт
  7579  33

 Заступник міністра спорту РФ Нагорних намагався сфальсифікувати допінг-пробу української біатлоністки Семеренко під час Олімпіади-2014, - Родченков

Колишній глава Московської антидопінгової лабораторії, інформатор WADA Григорій Родченков заявляє, що колишній заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних хотів виграти Олімпіаду-2014 будь-яким шляхом і просив його зробити з негативної проби української біатлоністки Віти Семеренко позитивну.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Родченков заявив в інтерв'ю російському виданню  "Спорт-Экспресс", відповідаючи на запитання, чи правда, що Нагорних хотів, щоб ви маніпулювали пробами Віти Семеренко.

"Так, так, так. Заступник міністра спорту Нагорних хотів виграти будь-яким шляхом. І оскільки ми мали можливість роздруковувати пробірки з допінг-пробами непомітно, він став думати в іншому напрямку. Я був шокований. Він запитав, чи можемо зробити чисту допінг-пробу позитивною. Для мене це було абсолютно неприйнятно. У квітні 2013 року в Москві проходила біатлонна гонка на штучному снігу. Там було багато глядачів, шикарна атмосфера. Нагорних дав наказ, він дав завдання РУСАДА - взяти проби в української спортсменки Віти Семеренко. Без різниці, де б вона не була, і що б не передбачав план із забору допінг-проб.

Просто візьміть проби. Він знав номер і числовий код на її пробірці і запитав мене, чи можемо ми це зробити. Чи можемо ми відкрити пробірки і замінити вміст сечею з вмістом допінгу. Я був абсолютно шокований. До цього моменту я зробив сотні, а може й тисячі допінг-проб з позитивних негативними, але навпаки - ніколи. Ви можете собі уявити - за 20 років мене ніколи не просили зробити з негативної проби позитивну. Але Нагорних хотів саме цього. Уявляєте? Звичайно ж, я сказав йому, що вона - топ-спортсменка і що ми не можемо так просто маніпулювати її сечею", - заявив Родченков.

"Ми не могли цього зробити. Ось уявіть, в Москві ми б отримали позитивний результат, а через два дні її б протестували міжнародні служби допінг-контролю. Вона ж належала  до міжнародного пулу спортсменів, яких тестують на допінг по всьому світу. І якщо її проба виявиться чистою - як ми пояснимо, що в Москві допінг-проба виявилася позитивною, а через два дні спортсменка виявилася чиста? Таким вчинком ми могли поховати весь "проект Сочі". Я переконав Нагорних, що це небезпечна ідея і хибний шлях. І нарешті  він зі мною погодився. Але він передбачав і побоювався того, що українська спортсменка завоює в Сочі золото і Росія залишиться лише на другому місці. Це відбувалося ще в жовтні 2012 року, коли ми обговорювали медальний план на Сочі-2014", - розповів колишній глава Московської антидопінгової лабораторії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047614
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору