EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  21278  154

 Замість антикорупційного можна створити суд спеціально для НАБУ, - Луценко. ВIДЕО

Під час свого візиту в Брюссель генпрокурор Юрій Луценко розповів про те, чого не вистачає в боротьбі з корупцією, які відносини у ГПУ з НАБУ і що гальмує розслідування злочинів проти Майдану.

Про це, як інформує Цензор.НЕТ, генпрокурор розповів в інтерв'ю DW.

"Створення Антикорупційного суду є вимушеним кроком. Це - реакція на дуже важку ситуацію в нинішніх українських судах. У нас навіть фізично не вистачає суддів. НАБУ зараз обслуговує два судді. ГПУ обслуговує чотири судді. Резонансні справи тривають роками й роками. Тому створення нового суду з нових суддів є правильним рішенням", - зазначив Луценко.

На його думку, є два варіанти розвитку подій. "Президент запропонував, щоб усі корупціонери категорії "А" - від голови сільради до вищих посадових осіб - були предметом розгляду Антикорупційного суду, незалежно від того, який орган досудового слідства виявив злочин. Наприклад, губернатор скоїв смертельну ДТП. Він іде в антикорупційний суд після розслідування поліції. НАБУ, звичайно, несе туди справи високопосадовців. Багато хто говорить, що це буде забагато справ. Я цього не зовсім розумію, бо можна зробити трохи більше суддів", - пояснив він, додавши, що є інша можливість: створити суд спеціально для НАБУ.

Причому до цього органу має входити не менше 50 суддів. "Це моя принципова позиція, тому що ми потребуємо впевненості в незалежності та чесності суду. Чесність гарантується через конкурс, незалежність - через численність. Щоб двох-трьох-п'яти суддів не зробили залежними. Така система може обслуговувати щонайменше перші кілька років виключно НАБУ. Коли стане ясно, що їхніх справ недостатньо для такої кількості суддів, можна буде підключити Державне бюро розслідувань, яке зараз створюється. Я думаю, це компромісний варіант", - наголосив генпрокурор.

На думку Луценка, обидва варіанти можуть дати результат. "Другий - дещо швидший і надійніший. Зрештою, рішення ухвалюватимуть люди в парламенті. Сьогодні, коли мене запитували про це, я щиро рекомендував європейським колегам почати діалог з політиками напряму. Якщо для цього потрібні консультації, ми готові до них долучитися", - резюмував генпрокурор.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047586
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору