EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  8546  43

 Польщі не обійтися без робочих рук з України, - голова польського Нацбанку Глапінський

Робоча сила з України вкрай необхідна для забезпечення та збереження економічного зростання в Польщі.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на DW, таку думку висловив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський у розмові з журналістами.

Він підкреслив, що для нього одним із найважливіших питань є те, чи здатна Польща створити достатні умови для залучення робочої сили з сусідніх України і Білорусі. Дефіцит кваліфікованих кадрів Польща відчула особливо гостро в останні роки. За цей період у країні спостерігалося стійке економічне зростання і скорочення рівня безробіття. У грудні минулого року показник безробіття в Польщі тановив 6,6%, а зростання ВВП, за оцінками аналітиків, досяг рівня 4,5%. Однак проблемними для польського ринку праці виявилися такі негативні тенденції, як дедалі помітніше старіння населення і трудова міграція молодих поляків у багаті країни Західної Європи, пояснив керівник польського регулятора. У країні з 38-мільйонним населенням працюють тільки 16 мільйонів.

Тому за таких умов хвиля дешевих робочих рук із України та Білорусі компенсувала значний кадровий голод на ринку праці Польщі. Втім, візова лібералізація для України з боку ЄС може призвести до того, що дедалі менше українських трудових мігрантів вибиратимуть саме Польщу країною, в якій вони б хотіли працювати, побоюється керівник Нацбанку РП.

Зараз на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 мільйона українських громадян, з яких чимало працюють нелегально, без відповідних дозволів. За оцінками польського Союзу підприємців і роботодавців, Польщі необхідно мінімум 5 млн додаткових працівників задля забезпечення стабільного економічного зростання.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047521
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору