EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  4057  16
Матеріали за темою:

 Глава Мін'юсту Петренко: "Кремлівський список" - останнє попередження для Росії

Оприлюднений Міністерством фінансів США список представників російської влади і наближених до неї олігархів, які можуть потрапити під санкції, є "останнім попередженням".

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", сказав журналістам у вівторок у Києві Міністр юстиції України Павло Петренко, коментуючи оприлюднений Мінфіном США список.

"Насправді уряд Сполучених Штатів завжди займає послідовну позицію, коли застосовуються санкції до тих осіб і тих країн, які порушують територіальну цілісність своїх сусідів (у цьому випадку - це країна-агресор Російська Федерація), які нехтують верховенством права", - сказав Петренко.

Міністр висловив переконання, що цей додатковий список "є фактично останнім попередженням для Російської Федерації, її керівництва та найближчого оточення про необхідність виконання своїх зобов'язань, як визначених Мінськими угодами ... так і припинення агресії проти України".

Він наголосив, що США, згідно з їхнім законодавством, мають право без додаткового повідомлення будь-якої особи застосовувати весь спектр санкцій та обмежувальних заходів до компаній і фізосіб.

Зазначимо, що глава Мінфіну України Олександр Данилюк вважає, що "кремлівський список" - це більше, ніж попередження для Росії.

Як повідомлялося, Мінфін США опублікував передбачений новим законом про санкції "кремлівський список". До нього увійшли бізнесмени Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, Михайло Фрідман, Алішер Усманов, Вагіт Алекперов, Петро Авен, Леонід Федун, Андрій Косогов, Олексій Кузьмічов, Олександр Мамут, Юрій Мільнер, Олексій Мордашов, Михайло Прохоров, Віктор Вексельберг, Володимир Євтушенков.

Згідно з доповіддю, направленою до Конгресу, до списку ввійшли 96 бізнесменів, які мають статки понад $1 млрд, а також 114 чиновників і глав держкомпаній. Серед них - Дмитро Медведєв, Ігор Шувалов, Антон Сілуанов, Максим Орєшкін, Аркадій Дворкович, Микола Нікіфоров, Олексій Міллер, Ігор Сєчин, Герман Греф, Андрій Костін, Борис Ковальчук, Сергій Горьков, Олексій Ліхачов, Віталій Савельєв, Микола Токарєв та інші.

Закон "Про протидію противникам США за допомогою санкцій" (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act; CAATSA) зобов'язує міністра фінансів США подати до Конгресу доповідь щодо антиросійських санкцій після консультацій з директором національної розвідки і державним секретарем.

У додатку до доповіді, який залишиться засекреченим, можуть бути особи з меншими статками, які не належать до числа найвищих посадовців. Окремою його частиною є список підприємств, що мають частку держави понад 25% і виручку більш ніж $2 млрд.

Внесення до списку поки що не означає поширення на цих осіб якихось конкретних санкцій. Однак експерти вважають, що внесення до списку може скоротити доступ цих осіб до операцій із зарубіжними фінансовими інститутами, оскільки багато кредитних організацій бачитимуть у персонах із доповіді фактично підсанкційних осіб.

 Читайте: Таких списків не було навіть у найгірші періоди історії, - мер Москви Собянін про "кремлівську доповідь"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047434
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору