EN|RU|UK
 Політика України
  1584  3

 Цього року з'являться перші рішення за заявами до ЄСПЛ про порушення прав людини з боку РФ, - Петренко

Міністр юстиції України Павло Петренко прогнозує, що вже в поточному році з'являться перші рішення за індивідуальними заявами до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про порушення прав людини з боку РФ.

"Ті справи, які стосуються порушення прав людини, індивідуальні спори між фізичною особою та державою, що подаються до ЄСПЛ щодо подій на території Донбасу та анексованого Криму, приймаються судом і комунікуються. Президент Європейського суду вказав на 3 тис. справ, але є одна деталь... це заяви, які подаються до двох держав: і до України, і до Росії насамперед, оскільки українські громадяни подають до двох держав альтернативно", - сказав П.Петренко журналістам у вівторок у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За його словами, наразі є перше судове рішення ЄСПЛ, яке стосується заяви одного із жителів Луганська. Ця людина, як зазначив міністр, подавала позов до України у зв'язку з порушенням її права на свободу пересування, і ЄСПЛ їй відмовив у задоволенні заяви, зазначивши, що на цій території контроль і відповідальність за порушення прав людини несе саме РФ. "Тобто, якби вона звернулася до Російської Федерації (подала позов до РФ. – Ред.), то рішення було б іншим", - наголосив П.Петренко.

На переконання міністра, це рішення є прецедентним і, відповідно, Україна займає таку саму позицію в інших справах, за якими громадяни звертаються до двох держав.

"Я розраховую, що найближчим часом, можливо, навіть цього року, з'являться вже перші рішення за індивідуальними зверненнями, в яких буде чітко визначено порушення з боку Російської Федерації як сторони, яка координує терористів, має військові формування, що постійно діють на території Донбасу", - заявив П.Петренко.

Він також звернув увагу на те, що українську позицію значно посилює закон про деокупацію. "Оскільки він чітко дає правовий статус тим територіям України, які захоплені й окуповані державою-агресором", - додав міністр.

Стосовно заяв про порушення прав людини в Криму, то, за словами П.Петренка, "однозначно, без сумнівів, буде ухвалено рішення проти Росії".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047424
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору