EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  3258  7

 Проблема нестачі закуплених ліків вже відходить: міжнародні організації виконують зобов'язання за термінами поставок, - заступник голови МОЗ Стефанишина

Міністерство охорони здоров'я України може внести зміни в договори з міжнародними закупівельниками на 2018 рік з урахуванням рекомендацій Рахункової палати, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

"На закупівлі за бюджет 2017 року договори вже підписані, а щодо закупівель за бюджет 2018 року ми готуємо базу для укладення цих договорів. Розробляємо своє бачення з урахуванням зауважень Рахункової палати. Це стосується, головно, терміну і графіків поставок і відповідальності за порушення", - сказала вона в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

Разом з тим, заступник міністра підкреслила, що наявна в договорах інформація про ціни закупівлі може бути конфіденційною, бо міжнародні закупівельні організації домагаються від виробників досить низьких цін, які не поширюються на інші країни.

"Багато запитань було щодо того, чи можна показувати договори з міжнародними організаціями, яка інформація публічна, яка ні. Якщо ми говоримо, наприклад, про ціни на препарати, то важливо розуміти, що міжнародні організації домовляються про дуже низькі ціни для України на багато препаратів. І саме тому така інформація може бути конфіденційною", - сказав вона.

"Проблема нестачі закуплених ліків вже відходить, адже за останні півтора року Міністерство охорони здоров'я робило все, щоб наздогнати закупівельний процес. Тому зараз графік поставок перебудований відповідно до потреб регіонів, а не до календарного року. Зараз ми все ще отримуємо ліки, закуплені за бюджети минулих років. Тому щодо більшості програм ліки в тій чи іншій мірі є", - сказала Стефанишина.

Коментуючи дані про постачання ліків, оприлюднені на сайті Міністерства охорони здоров'я, О.Стефанішіна зазначила, що ці дані ілюструють обсяг витрачених коштів, а не обсяг закуплених ліків у натуральному вираженні.

"У нас є 100%  потреба, і є частина, яку може профінансувати держава - квота. За 2016 рік практично всі препарати приїхали на 100% за квотами, і зараз триває дозакупівля на зекономлені гроші. Дозакупівля дозволяє покрити значну частину потреби, наприклад, в 2016 році дозакупівля за зекономлені гроші досягала 67%. І ось починаються маніпуляції з боку опонентів міжнародних закупівель. Адже якщо дивитися в грошовому вираженні, то виглядає так, як ніби не всі закупівлі зроблені. Насправді замовлену кількість ліків міжнародні організації завезли, але гроші ще залишилися, і вони витрачаються для отримання додаткової кількості лікарських засобів", - сказала вона.

О.Стефанишина зазначила "маніпуляції з боку опонентів міжнародних закупівель".

"За бюджет 2015 року не поставлено 0,4% лікзасобів  - це видно в офіційною інформацією МОЗ. Але насправді це лікзасоби, які зараз на світовому ринку неможливо знайти. Їх просто немає. На жаль, депутати замовчують, що до передачі закупівель міжнародним організаціям, у нас з дуже великої частини номенклатур були недозакупівлі. Наприклад, за 2014 рік низка вакцин, які ми повинні були отримати, МОЗ не закупив взагалі. А ЮНІСЕФ, який зараз займається закупівлею вакцин, закуповує все, крім вакцини з ацелюлярним компонентом, яка є дефіцитною на всьому світовому ринку", - підкреслила заступник міністра.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047407
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору