EN|RU|UK
 Суспільство
  14591  61

 Батьки, які звинувачують лікарів у смерті 5-річної дитини, шукають незалежного судмедексперта

Батьки 5-річної дитини Кіма Матійчука, який помер у Києві влітку 2017 року після обстеження в кількох клініках, шукають незалежного судмедексперта.

Як сказав у коментарі Цензор.НЕТ батько хлопчика Микола Матійчук, нині розслідування причини смерті дитини перебуває на етапі проведення судмедекспертизи. Батьки, які звинувачують у трагедії лікарів, упевнені, що київські експерти залежать від київських медиків.

Мати хлопчика Світлана Словінська раніше розписала хронологію подій, у яких висловила підозри. За її словами, 10 липня вона привела сина з температурою 38,5 у поліклініку "Амеда" на Софіївській Борщагівці. Там після обстеження їх направили в стаціонар клініки на базі КМДКЛ № 1. При цьому було поставлено діагноз інтестинальний синдром, гіпертермічний синдром і підозра на апендицит. Після консультації там дитину направили в інфекційне відділення КМДКЛ № 1 з діагнозом "гостра вірусна інфекція" і "гостра кишкова інфекція". Під час надходження в стаціонар міської лікарні був поставлений діагноз "ротавірус". Батьки стверджують, що лікарі не звертали уваги на висип і фактично не здійснювали лікування дитини. Уранці 11 липня після тесту на менінгіт дитину ввели у штучну кому. Реанімаційна швидка перевозить дитину в Інфекційну київську дитячу лікарню.

"Хвилин 10 швидка з дитиною чекає, поки принесуть виписку, в якій уже з'являється діагноз – "менінгіт". 8.30 У реанімації. 9.10 Тиск стабільно. 16.00 Смерть дитини... На розтині діагноз – "первинний сепсис, вторинний менінгіт". За словами завідувачки реанімації - спочатку пошкоджені внутрішні органи, згодом мозок. Педіатр підтверджує - перитоніт", - написала Словінська.

Батьки заявляють, що дитина померла через те, що в трьох медичних установах лікарі не змогли діагностувати сепсис, а отже не проводили лікування.

Сьогодні, за словами батька хлопчика, після двох депутатських запитів до прокуратури і МОЗ справа зрушила з місця: "Слідчий нарешті перестав займатися тенісом справи в прокуратуру і назад з постійними запитами змінити територіальну послідовність. Він нарешті зробив виїмку документації та надіслав справу на СМЕ", - зазначив Матійчук.

Наразі батьки дитини намагаються знайти незалежного експерта, не пов'язаного з київськими медиками.

"Київське бюро судмедекспертизи славиться тим, що ніколи не піде проти лікарів. Але київські слідчі за замовчуванням завжди надсилають туди такі справи. Розуміючи це, я почав пошук незалежного медексперта з ліцензією для діяльності СМЕ. Для того щоб отримати об'єктивний "висновок спеціаліста" ще до результатів СМЕ і підшити до справи, щоб його слідчий не зміг закрити після СМЕ на користь лікарів", - сказав він.

За словами Матійчука, на судмедекспертів, які спершу погодилися йому допомогти, чинився тиск.

"Люди, які мають ліцензію на судмедекспертизу, мають право проводити аналітику будь-якої експертизи своїх колег. Це як повторний огляд або додатковий доказ. Київські судмедексперти, з якими вдалося поспілкуватися, попередньо вивчивши ситуацію, дали згоду провести незалежну експертизу. Однак потім відмовилися співпрацювати з нами, імовірно, після дзвінка згори. Так і сказали: "ми не знаємо, як вони збираються це виправдовувати, але у вас точно шансів немає, ми не беремося за це".

Батьки звинувачують клініку "Амеда" і КМДКЛ № 1 в постановці неправильного діагнозу, ненаданні лікування, а також у тому, що були проігноровані результати аналізу з лабораторії "Сінево", що свідчать про наявність бактеріальної інфекції.

"Амеда" оприлюднила свій коментар після смерті дитини, там стверджують, що відтоді позиція клініки не змінилася. Як зазначено в заяві клініки, "дитина ніколи не перебувала на лікуванні в дитячому стаціонарному відділенні Сімейної клініки "Амеда".

"Ми підтверджуємо слова мами дитини в частині хронології попереднього обстеження і консультування. Справді, 10 липня 2017 року мама з дитиною звернулися в амбулаторне відділення нашої клініки, де було проведено прийом лікарем-педіатром і встановлено попередній діагноз. Після цього маму з дитиною негайно направили в дитяче стаціонарне відділення нашої сімейної клініки з метою подальшого дообстеження, уточнення діагнозу та лікування.

За результатами огляду та додаткового обстеження дитини в приймальному відділенні КМДКЛ №1, яке тривало близько 30-40 хвилин, завідувач дитячого стаціонарного відділення "Амеда" терміново направив дитину на госпіталізацію в інфекційне відділення державного спеціалізованого медичного закладу, оскільки інфекційна патологія, яка була діагностована, не входить до переліку послуг, які можуть надаватися дитячим стаціонарним відділенням нашої сімейної клініки за ліцензією.

На жаль, після госпіталізації дитини в інфекційне відділення державного спеціалізованого медичного закладу КМДКЛ №1, тобто з 14.30, 10 липня, фахівці клініки "Амеда" не мали ні юридичного, ні фізичного впливу на додатковий діагностичний процес і план лікування в державних лікувальних установах" , - йдеться в заяві.

На запит Цензор.НЕТ із проханням пояснити свою позицію з приводу трагедії в Київській міській дитячій клінічній лікарні № 1 зазначили, що наразі не можуть давати коментар, оскільки історію хвороби хлопчика вилучено поліцією.

Батьки, які звинувачують лікарів у смерті 5-річної дитини, шукають незалежного судмедексперта 01

Цензор.НЕТ продовжує стежити за перебігом розслідування.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047377
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору