EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3183  14

 Міносвіти розробляє законодавчу базу для впровадження у вишах дуального навчання, - Ковтунець

Щоб повноцінно впровадити дуальне навчання в Україні, потрібно серйозно змінити законодавство - відповідні новації Міносвіти планує готувати протягом 2018 року.

Про це, як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, повідомив перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

 "Одна з найважчих проблем української вищої освіти - це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра - він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього. Але вона потребує дуже серйозної законодавчої роботи. Тому що все, що ми робимо зараз із впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак, гадаю, що відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила колегія Міносвіти, протягом 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу", - зазначив Володимир Ковтунець.

Він наголосив, що зміна законодавства під дуальну освіту потрібна була не лише в Україні. Зокрема, Міносвіти зараз вивчає досвід 7 країн, у яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

Водночас перший заступник наголосив, що впровадження дуальної освіти - це також величезний обсяг роботи для вишів. Їм потрібно мати пул підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх - організовувати на робочому місці навчальний процес.

"Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань", - пояснив Володимир Ковтунець.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047344
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору