EN|RU|UK
 Політика України, Події
  15185  53

 Солом'янський суд залишив на посаді голову Держаудитслужби Гаврилову. ВIДЕО

Підозрювана в незаконному збагаченні глава Держаудитслужби Лідія Гаврилова й надалі виконуватиме свої обов'язки.

Прокурорам не вдалося переконати суддів Солом'янського суду в тому, що чиновницю варто було б усунути від виконання службових обов'язків, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 5 канал.

Як стало відомо, сторона обвинувачення стверджувала, що завдяки високій посаді Лідія Гаврилова могла чинити тиск на слідство, через що воно не могло б відслідковувати факти незаконного збагачення чиновниці. Прокурори САП навіть наводили факти розмов, які їм вдалося заслухати.

Так, за словами антикорупційного прокурора, Гаврилова спілкувалася з одним з народних депутатів, з яким вона нібито погодила певні призначення в аудиторській службі. Його прізвище на суді так і не прозвучало. Утім, сторона обвинувачення пообіцяла розповісти докладніше під час розгляду справи по суті.

Суд такі аргументи прокурорів істотними не визнав, і Лідію Гаврилову не відсторонили від посади.

Адвокати чиновниці залишилися задоволені таким рішенням суду. Однак вони вважають, що це рішення не є остаточним.

"Доволі законне. Це рішення, яким ми задоволені. Я розумію, що прокуратура подаватиме апеляцію, тому це не остаточне рішення. Я думаю, що ми зустрінемося в апеляційному суді", - прокоментував адвокат Лідії Гаврилової Ярослав Білявський.

Прокурори САП уже повідомили: справді подаватимуть апеляцію на рішення суду. Зокрема, зацікавив їх лист-характеристика Гаврилової від Кабінету міністрів, який адвокати продемонстрували під час слухання.

"Це викладена така своєрідна дорадча позиція суду, як вчинити. На наше переконання, висловлення такої позиції Кабінетом міністрів не зовсім відповідає його ролі в цьому кримінальному процесі. Чи вплинув цей лист на ухвалення судом відповідного рішення - мені важко сказати. Ми побачимо вже з повного тексту, наскільки вплинув, який ступінь впливу конкретно цього листа на судове рішення", - зазначив прокурор САП Віталій Кравець.

"Йдеться про тиск з боку НАБУ на мене як керівника органу фінансового контролю, працівників якого залучають до перевірок у рамках кримінальних проваджень НАБУ. Саме з метою того, що іноді буває необхідність для НАБУ трактування тих чи інших висновків перевірок на їхню користь. Якщо немає достатньої доказової бази, достатнього професіоналізму детективів, то, на жаль, виникають такі ситуації, коли просто є тиск", - заявила сама Гаврилова.  

Нагадаємо, Гавриловій 23 січня було повідомлено про підозру за попередньою кваліфікацією за ч.3 ст.368-2 (незаконне збагачення) і ст.366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України. "За даними слідства, чиновниця впродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав для придбання яких не підтверджена доказами, і вартість яких значно перевищує її законні доходи. Зокрема, йдеться про придбання об'єктів нерухомого майна у Києві (квартира, два паркомісця), позашляховика (2016 р. випуску), дорогих меблів, техніки, золотих злитків і готівки - в сумі 112,8 тис. дол. і 8,5 тис євро, - виявлених детективами НАБУ при обшуку квартири за місцем проживання чиновниці", - заявили в НАБУ.

Крім того, детективи Бюро переконані, що чиновниця внесла свідомо недостовірні відомості в щорічні е-декларації за 2015 (понад 2,86 млн грн) і 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Так, чиновниця вказала недостовірну вартість квартири, яка їй належить у Києві: 1,06 млн грн замість фактичних майже 2,74 млн грн. 

Також у декларації не відображені автомобіль і два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, з яким сімейні стосунки фактично не припинені і, згідно з п.2 ч.1 ст.46 Закону України "Про запобігання корупції", це майно повинно було бути відображено в щорічній декларації. 

Глава Держаудитслужби Гаврилова, коментуючи підозру НАБУ в незаконному збагаченні заявила: Золоті злитки має кожен громадянин.

За даними Цензор.НЕТ, НАБУ вручило підозру голові Держаудитслужби Гавриловій після перевірки аудиторами отримання квартири директором НАБУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047343
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору