EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  37204  239

 "Національні дружини" готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців. ФОТОрепортаж+ВІДЕО

Кожен громадянин має право здійснювати громадянське спостереження за дотриманням законності з боку інших, але частину функцій може виконувати виключно поліція.

Про це, як пише Цензор.НЕТ, повідомляє Громадське радіо з посиланням на радника міністра внутрішніх справ Івана Варченка.

Він прокоментував захід, який провела політична партія "Національний корпус" 28 січня. Політсила влаштувала присягу учасників громадської організації "Національних дружин", які планують здійснювати патрулювання вулиць і протидіяти незаконним нарко- та алкопритонам. У Києві "присягу на вірність українському народу" взяли близько 600 учасників. "Фактично це частина азовського руху. Це добровільне об'єднання з підтримання порядку на вулицях, патрулювання вулиць, протидії алко- і наркопритонам і взагалі для допомоги там, де державні органи або не можуть, або не хочуть допомагати українському суспільству", - розповів Громадському радіо представник "Нацкорпусу" Роман Чернишов.

За словами Івана Варченка, українське законодавство передбачає реєстрацію громадських організацій, які здійснюють допомогу правоохоронним органам в охороні громадського правопорядку та державного кордону. Проте, наголошує він, дії мають бути скоординовані із правоохоронними органами.

Читайте на «Цензор.НЕТ»: Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції отримає більше повноважень для розслідування фактів корупції у системі МВС. ВIДЕО

"Члени цих організацій мають право здійснювати охорону громадського порядку спільно із співробітниками Національної поліції або Національної гвардії. Те, що зараз з’являються організації, які хочуть включитися у цей процес, це абсолютно законно, вони мають право, але разом з представниками Національної поліції відповідно до того, що вони домовляються як, яким чином, у який спосіб і де саме вони будуть здійснювати таке, наприклад, патрулювання на вулицях, чи чергування", - розповідає радник голови МВС.

Він також підкреслює, що кожен громадянин має право здійснювати цивільне спостереження над дотриманням законності з боку інших, але "значну частину функцій, які може виконувати виключно поліція, вони не можуть". "Ми б дуже радили всім громадянам, які хочуть використовувати, наприклад, спецзасоби, чи здійснювати повноцінну роботу з охорони громадського порядку, включатися до роботи таких організацій, які офіційно діють спільно з Національною поліцією", — каже радник міністра внутрішніх справ.

Попри це, наголошують у МВС, кожен громадянин, якщо він бачить порушення закону, має право, а інколи і зобов’язаний відреагувати на це порушення. "Коли інший громадянин здійснює конкретне правопорушення громадського порядку, тоді можна припиняти це порушення, але викликати поліцію і спільно із поліцією вже тоді допрацьовувати ситуацію", — розповідає Варченко. Також, за його словами, люди, які не наділені повноваженнями поліції, не мають права вимагати документів у інших громадян. "Для того, щоб повноцінно мати можливість охороняти громадський порядок, треба працювати спільно зі співробітниками Національної поліції, які мають у своїх повноваженнях таке, як можливість перевірити документи у громадянина, чи можливо, зробити огляд речей, чи можливість зупинити автотранспорт", — повідомляє Іван Варченко. За словами Варченка, такі дружини користуються тими ж правами і обов’язками, які має будь-який інший громадянин. 

На facebook-сторінці "Національного корпусу" опубліковано фото присяги.

Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 01
Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 02
Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 03
Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 04

Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 06
Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 07
Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 08

Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 10
Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 11
Національні дружини готуються патрулювати вулиці, у МВС нагадують про прерогативи правоохоронців 12

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047319
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору