EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  12086  67

 "Енергоатом" домовився з Westinghouse про постачання ядерного палива до 2025 року

Державне підприємство "НАЕК "Енергоатом", що є оператором усіх діючих атомних електростанцій України, уклало угоду про продовження терміну дії договору з американсько-японською компанією Westinghouse про постачання ядерного палива для семи з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це повідомила прес-служба Westinghouse.

"Сьогодні компанія Westinghouse Electric повідомила про укладення угоди з продовження терміну дії договору з Державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" про постачання ядерного палива. Цією угодою передбачається постачання ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних енергоблоків упродовж 2021-2025 років, що означає розширення і продовження дії поточного договору на шість енергоблоків, термін дії якого закінчується в 2020 році", - йдеться в повідомленні.

Відзначимо, в рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела - російської компанії "ТВЕЛ" - держкомпанія "Енергоатом" у квітні 2014 року уклала договір із американсько-японською компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. На сьогодні шведське паливо успішно експлуатується на Запорізькій та Южно-Української АЕС.

У 2018 році "Енергоатом" планує заповнити активну зону реактора третього енергоблоку Южно -Української АЕС виключно паливом виробництва Westinghouse, повністю замінивши ним російське паливо компанії "ТВЕЛ". За підсумками першого півріччя 2017 року "Енергоатом" скоротив частку поставок ядерного палива з Росії до 49% з 58%, при цьому частка поставок від Westinghouse становила 51%.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047140
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору