EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  19053  88

 Якщо Україна хоче знайти комфортне місце в Європі, то шлях до цього - співпраця, а не самоізоляція, - постпред Естонії в ЄС Таел

Наразі, крім того, що не всі члени в ЄС мають однаково позитивний підхід до України, наша держава "не знає, як поводитися з партнерами".

Про це розповіла постійний представник Естонії в ЄС, посол Кайя Таел в інтерв'ю УНІАН, пише Цензор.НЕТ.

"Естонія потрапила до "чорного списку" за абсурдними підставами, це - цілковита нісенітниця, нас не проінформували і звинуватили в тому, що ми є країною з ухиленням від податків, але якщо будь-який працівник українського уряду прочитав би естонське законодавство, то зрозумів би, що це неправда. Це дуже дратує, є дуже тривожним і буде руйнівним у відносинах із Естонією", - підкреслила посол.

Подібна ситуація, на думку Таел, з Латвією та іншими країнами ЄС, "чиїм економічним інтересам було завдано значної шкоди в Україні". "Ми говоримо про це на найвищому політичному рівні, у нас є діалог на рівні прем'єр-міністра, з українським міністром фінансів - ми робимо все, що можемо. Ми думаємо, що це помилка, але ця помилка має бути виправлена. У нас немає розуміння. Я маю сказати, що в цьому процесі у нас немає жодного розуміння взагалі. Нас не поінформували, це виглядало так, наче нас атакували зі спини, наші підприємці дуже стурбовані, їм завдали реальної шкоди. Це сталося наприкінці минулого року, і до сьогодні ми очікуємо правильний контакт, хто може реально щось зробити з цим в Україні", - висловила думку постпред Естонії в ЄС.

З іншого боку, такий стан речей між країнами не вплине на санкції щодо РФ. "Цілком очевидно, що санкції проти Росії - окрема тема. Санкції були продовжені, і я очікую, що їх будуть продовжувати так довго, як це буде необхідно. Але це не означає, що інші питання окремих держав-членів не шкодять безпосередньо вашим відносинам із ЄС", - підкреслила посол.

Водночас вона зазначила, що наразі не розглядається варіант скасування безвізового режиму, незважаючи на ситуацію з антикорупційними органами. "Зараз ми не обговорюємо такий різкий крок. Ми сприймаємо питання боротьби з корупцією дуже серйозно, і це очевидно. Україна має показати результат. Це те, за чим ми дуже серйозно спостерігаємо. Ми готові підтримати Україну в цій боротьбі, бо ми всі знаємо, що корупція - це не щось, що обмежено тільки Україною або країнами Східного партнерства. У кожного члена ЄС це питання на порядку денному. Тому у нас є досвід і ми можемо допомогти боротися з корупцією в Україні. Я реально сподіваюся, що ми побачимо прогрес. Якщо Україна хоче знайти комфортне місце в Європі, тоді шлях до цього - співпраця, а не самоізоляція. Це те, про що має думати українське керівництво", - повідомила Таел.

Зазначимо, що другу половину минулого року в Європейському Союзі головувала Естонія. Це було перше головування Таллінна з моменту здобуття країною членства в ЄС в 2004 році. Естонія - маленька країна, населення якої становить понад 1,3 млн осіб. Вона перша в ЄС у впровадженні цифрових технологій в усі сфери життя. На період головування в ЄС Естонії припали події, пов'язані з країнами-партнерами, зокрема Україною: у липні відбувся саміт Україна-ЄС, у вересні остаточно набула чинності Угода про асоціацію, з'явилися перші результати дії безвізового режиму, в листопаді відбувся саміт Східного партнерства.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047070
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору