EN|RU|UK
 За кордоном
  21059  95

 Наукова та художня діяльність у розумінні закону про "бандерівську ідеологію" не є злочином, - МЗС Польщі

МЗС Польщі відповіло на заяву МЗС України з приводу прийняття польським Сеймом 26 січня поправок до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію переслідування злочинів проти польського народу і низки інших законів.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на комюніке МЗС Польщі.

"За задумом ініціаторів, законопроект має протидіяти запереченню або применшенню відповідальності виконавців злочинів, скоєних формуваннями колабораціоністів із III Рейхом. Стосується він лише осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують такі злочини. Наголошуємо, що наукова і художна діяльність у розумінні обговорюваного закону не є злочином", - зазначили в МЗС Польщі.

Водночас польська сторона підтвердила прагнення вибудовувати з Україною стратегічне партнерство, але воно "має бути засноване на правді", - підкреслює в заяві МЗС Польщі.

Раніше МЗС України висловило стурбованість із приводу прийняття Сеймом Польщі законопроекту і звинуватило польських парламентаріїв у політизації "трагічних сторінок спільного історичного минулого". У МЗС України назвали прийнятий Сеймом законопроект "спробою нав'язати одностороннє трактування історичних подій", а також нагадали, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів у роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу.

Нагадаємо, що 26 січня Сейм Польщі прийняв запропонований рухом Kukiz '15 законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046980
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору