EN|RU|UK
 Політика України
  14256  73

 Завербована російським ГРУ діловод главку Нацгвардії Радіонова отримала за держзраду 4 роки без конфіскації

Суд визнав винною в державній зраді діловода в службі радіаційного, хімічного, біологічного захисту служби екологічної безпеки Головного управління Національної гвардії України. Жінці присудили 4 роки позбавлення волі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на вирок Солом'янського суду від 24 січня.

Зазначається, що звати засуджену Антоніна Радіонова. Згідно з матеріалами справи, її син мешкає в Росії, а дочка в окупованому Криму.

На початку серпня 2016 року жінка тимчасово перебувала в місті Красногорськ Російської Федерації, де її завербував співробітник 316-го розвідувального центру ГРУ ГШ ЗС РФ. Як сказано у вироку, вона вступила з ним у змову щодо шпигунства й ведення підривної діяльності проти України.

На Радіонову покладались обов’язки збору відомостей військового характеру, які, зокрема, становлять державну таємницю, щодо організаційно-штатної структури підрозділів Нацгвардії, забезпечення спеціальними засобами та потреби в них, проведення закупівлі обладнання та спецзасобів, проведення з участю підрозділів Нацгвардії міжнародних навчань та робочих поїздок окремих груп військовослужбовців за кордон тощо.

Жінка мала передавати інформацію російському розвіднику через "PlusMessenger" і електронну пошту.

З жовтня до листопада 2016 року Радіонова передала співробітнику ГРУ дані телефонного довідника Головного управління НГУ станом на 2014 рік, дані щодо димових засобів ГУ НГУ станом на осінь 2016 року, структуру оперативних з'єднань Національної гвардії України в схемах і повідомлення про загальну обстановку у військових частинах та їхню укомплектованість щодо радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Співробітнику ГРУ навчав жінку конспірації під час збору та передачі інформації. У січні 2017 року вони ще раз зустрілися в Москві, поблизу Покровського монастиря, і він провів із нею навчання з архівування зібраної інформації і передачі паролів на архіви за допомогою книги "Молитвослов із канонами на щодень седмиці і всіляке благання душі".

12 травня 2015 року Радіонова, перебуваючи на робочому місці, скопіювала документ із ноутбука свого керівника, начальника служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту служби екологічної безпеки Головного управління Нацгвардії.

Йдеться про файл "Пропозиції до проекту основних показників державного оборонного замовлення на 2017 рік на поставку озброєння, військової та спеціальної техніки, виконання робіт та надання послуг для Національної гвардії України за бюджетною програмою КПКВ 1003020" із грифом обмеження доступу "Таємно". Факт передачі цього документа російському розвідникові під час розслідування не встановлено.

У липні 2017 вона також скопіювала з ноутбука начальника відомості про зустріч представників Нацгвардії України з військовими Фіндляндії та дані про наявність (потреби) в підрозділах НГУ спеціальних і димових засобів. У серпні 2017 року жінка відправила цю інформацію до Росії.

Як повідомляє видання, на судовому засіданні Радіонова визнала провину повністю і просила затвердити угоду про визнання винуватості та призначити покарання, узгоджене з прокурором ГПУ Олесею Скрипник. Також суд врахував, що за місцем проживання і роботи Радіонову характеризують позитивно, вона має незадовільний стан здоров'я, утримує стареньку матір.

Таким чином суд визнав її винною в державній зраді за попередньою змовою групи осіб (ч. 2 ст. 28 КК, ч.1 ст. 111 КК) і призначив 4 роки позбавлення волі без конфіскації майна. Термін відбування покарання відраховується з 5.10.2017 року, коли жінка була взята під варту.

Як відомо, ст. 111 КК (державна зрада) передбачає покарання від 10 до 15 років позбавлення волі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046970
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору