EN|RU|UK
 Політика України
  3406  14

 "Укрзалізниця" переходить на формульне ціноутворення

Ціна закупівель пального буде формуватися на основі котирувань міжнародної системи Platts

"Укрзалізниця" заявила про намір здійснювати закупівлю дизельного пального на умовах формульного ціноутворення. Перші аукціони на закупівлю 110 тисяч тонн дизельного пального відбудуться вже 30 січня цього року. З введенням формульного ціноутворення варто очікувати, що найбільший споживач дизеля в Україні буде більше економити і менше залежати від настрою трейдерів, пишуть Коментарі.

Як повідомили в прес-службі компанії, передбачено проведення трьох аукціонів по 20 тисяч тонн кожен із застосуванням формульного зміни ціни з урахуванням показників Platts. Також буде проведено п'ять звичайних процедур по 10 тисяч тонн кожна.

Формула ціноутворення досить проста: ціна дорівнює сумі котирувань Platts, податків, акцизів і бажаної маржі трейдера. Плюс - поправка на офіційні курси валют.

По суті, весь предмет торгу зводиться до маржі постачальника. Хто погодиться заробити менше, той і отримає контракт.

При цьому, жодних довідок з Торгово-промислової палати або Держзовнішінформу про локальні, але неподоланні кризи на українському ринку нафтопродуктів вже не буде аргументами для шантажу і багаторазового завищення ціни на пальнеяк це відбувалося в попередні роки.

"Укрзалізниця впевнено переводить процес закупівель на цивілізовані рейки, і закупівля пального за формульним ціноутворення – позитивний сигнал для всіх постачальників. Такі умови є привабливими для залучення до співпраці і міжнародних трейдерів. Ми один із найбільших споживачів дизелю в Україні, тому реальна ринкова ціна пального – стратегічно важлива. Ми підвищили вимоги не тільки до себе, а й до нафтотрейдерів – будемо наполягати на гарантованих постачаннях згідно з договорами, це один з ключових моментів для безперебійної роботи залізниці", - прокоментував в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов.

Нагадаємо, що "Укрзалізниця" вже намагалася змінити механізм закупівель пального. Так, торги за формульним розрахунком вартості на закупівлю 60 тисяч тонн пального були оголошені 23 листопада 2017 року. Але вони були заблоковані скаргою в Антимонопольний комітет від одного з постачальників.

У 2017 році деякі великі постачальники пального, після кількох зірваних і заблокованих тендерів Укрзалізниці, відмовилися працювати із залізничниками до введення формульного ціноутворення.

 Довідка: Platts — міжнародна, глобальна уніфікована система інформаційного моніторингу за динамікою ринку та ціноутворенням у галузі добувної та паливно-енергетичної промисловості. Показники Platts — індекси, що офіційно визначені світовим інформаційним агентством Platts та є базою для використання суб’єктами господарської діяльності.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046703
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору