EN|RU|UK
 Політика України
  4663  11

 Такі процеси тривають роками, якщо не десятиліттями, - представник Держдепу США про розмінування Донбасу

У США вважають, що розмінування Донбасу займе багато часу, але цю проблему можна вирішити.

Про це повідомив директор Офісу ліквідації та скорочення озброєнь Бюро з політичних і військових питань Держдепу США Стенлі Браун в інтерв'ю Радіо Свобода, передає Цензор.НЕТ.

У нас є ціла низка програм, які стосуються України. Насамперед США реалізують програму "Партнерство заради миру", в рамках якої ми знищуємо боєприпаси, що залишилися з радянських часів. Паралельно США фінансують програми щодо розмінування на лінії розмежування. Надаємо 900 тисяч доларів тільки для цього. Також ми вирішили виділити гроші на проекти, які допоможуть вам створити власний центр із розмінування. А ще проплачуємо технічну експертизу, щоб мати можливість радити вашій державі", - розповів він.

"Крім цього, нещодавно ми направляли в Україну "екстрену команду" – так звані "сили швидкого реагування" – після одного з вибухів на військових складах. З’ясовували, як можемо допомогти. І дуже щільно працюємо з Європейським командування Збройних сил США – і щоб у майбутньому організовувати навчання, і просто щоб допомагати, аби Україна в майбутньому впоралася із цими усіма проблемами", - додав Браун.

"Зазвичай ми знаходимо міжнародну неурядову організацію, яка займається розмінуванням, або партнера від місцевої влади. Наше завдання – менеджмент, допомогти вам вибудувати власну систему. Адже це відповідальність України – очистити від мін власну територію. А ми лише створюємо інфраструктуру, щоб країна могла із цим завданням впоратися".

"Поки це лише мої припущення – адже чітких розрахунків і досі немає. Але традиційно такі процеси тривають роками, якщо не десятиліттями. Ми й досі працюємо в Південно-Східній Азії, розгрібаючи наслідки збройного конфлікту, який у 1975 році завершився. Ось дивіться – сорок років вже минуло, двадцять із них ми там працюємо. Ми й досі займаємося розмінуванням території в Іраку – наслідки минулих конфліктів… Тобто можу вам сказати, ґрунтуючись на власному досвіді, це забере багато часу. Але це проблема, яку можна вирішити", - оцінив Браун час, який може знадобиться для розмінування Донбасу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046701
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору