EN|RU|UK
 Політика України
  8855  48

 Компанія-брокер ICU діяла законно, - Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав черговим міфом звинувачення на свою адресу про те, що він нібито покриває діяльність компанії-брокера ICU, вважаючи, що брокер не причетний до виведення $1,5 млрд оточенням Януковича.

"Черговий міф: Луценко... спеціально покриває діяльність компанії - брокера ICU, власником якої була, зокрема, Гонтарева, яка пізніше очолила НБУ. Але з’ясуймо розберемо роль брокера. Вона проста: брокер реєструє, що за певні гроші куплені, наприклад, такі цінні папери. Причому гроші вже в Україні. Лежать, відмиті, в "Ощадбанку". Ніякої участі у виведенні грошей з України брокери не брали. І у введенні грошей у країну брокери не брали, - сказав Ю. Луценко в інтерв'ю газеті "Сегодня", опублікованому в четвер, повідомляють Українські новини.

Він підкреслив, що у справі про виведення $1,5 млрд оточенням Януковича, прокуратура допитала людей, замовила перевірку у профільному закладі, чи немає ознак порушення закону.

"Комісія з цінних паперів дала відповідь: брокер діяв законно, - сказав Ю. Луценко. – Що повинен був зробити брокер перед укладанням угоди? Запитати відомості про легальність грошей. Так брокер і зробив, "Ощадбанк" дав відповідь: гроші, що вже в Україні, легальні. Тому і Комісія з цінних паперів вважає, що брокер зробив те, що повинен був, порушень немає. А ось чи правильно зробив перевірку працівник "Ощадбанку", який дав відповідь, і наглядовий орган НБУ? Це зараз з'ясовує слідство".

При цьому він зазначив, що розпочата ще одна держекспертиза у цій справі.

"Щойно експерт, який перебуває під кримінальною відповідальністю за достовірність своїх даних, дасть відповідь, все стане на свої місця", - сказав Генеральний прокурор.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046592
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору