EN|RU|UK
 Політика України
  5579  22

 НБУ ще не обговорював з МВФ нову програму, очікує з Мінфіном на сприятливий для цього час, - Смолій

Національний банк України (НБУ) ще не обговорював з Міжнародним валютним фондом (МВФ) питання відкриття для країни нової програми співпраці.

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків глави центробанку Яків Смолій, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми ще не починали переговори, але вже думаємо про те, коли це можливо, і на раді з Міністерством фінансів ініціюватимемо такі переговори з МВФ", - сказав він під час монетарного брифінгу в Києві в четвер.

Як пояснив Я.Смолій, нова програма співпраці з МВФ потрібна Україні з огляду на очікувані в 2019-2020 рр. пікові виплати з обслуговування зовнішнього боргу, тоді як чинна програма завершується в першому кварталі 2019 року.

За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, наявність нової програми важлива не лише для підтримки платіжного балансу країни, а й для вкорінення проведених реформ.

"Роль МВФ, як бачимо, трансформується. Ми бачимо, що багато програм МВФ мають більш-менш стандартні умови та передбачають не лише підтримку платіжного балансу, а й укорінення структурних реформ", - пояснив він.

Водночас  Д.Сологуб додав, що наразі важливо акцентувати основну увагу й на виконанні чинної програми, в рамках якої Україна ще не отримала $8 млрд.

Як повідомлялося, відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза через невиконання низки умов, політичну кризу і зміну уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

У рамках четвертого перегляду, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, МВФ ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні ще необхідно ухвалити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Київ виконав одну з умов перегляду - було ухвалено новий закон про приватизацію. Крім цього, президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Я.Смолія на посаду глави НБУ, яка фактично стала вакантною з весни 2017 року, коли Валерія Гонтарева подала у відставку.

Раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна готова до продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом як індикатором довіри до проведення внутрішніх реформ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046566
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору