EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2700  11

 Протезні підприємства мають перетворитися на сервісні центри для обслуговування людей з інвалідністю, - Рева

Міністерство соціальної політики виступає проти приватизації 11 великих протезних підприємств.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

"Ми категорично проти їх приватизації. Мало того, що ці підприємства виконують важливу соціальну функцію, але треба також врахувати й інші складові. Так, практично всі вони розташовані в центральній частині міст, і в разі приватизації велика ймовірність того, що їх просто ліквідують. А на їх місці побудують об'єкти типу торгових центрів. Тому ми категорично проти приватизації. Водночас їх треба модернізувати, надавши їм нову функцію, - сервісних центрів для обслуговування людей з інвалідністю. Тобто вони повинні не лише виробляти протезно-ортопедичні вироби, але також за необхідності їх ремонтувати, навчати людей з інвалідністю ними користуватися тощо. Така практика існує, наприклад, у Норвегії. Що стосується боргів, у грудні 2017 року Фонд захисту інвалідів повністю розрахувався з виробниками, постачальниками протезно-ортопедичних виробів. На ці цілі було спрямовано понад 600 млн грн", - сказав він.

Також міністр зазначив про потенціал український протезних заводів: "У Радянському Союзі було три інститути, що спеціалізувалися на протезуванні людей, які отримали травми на виробництві. У Москві, Ленінграді та Харкові. І зараз харківський інститут - це флагман з розвитку нових технологій. І не лише в Україна. Якщо у 2014-2015 роках нам доводилося протезувати людей за кордоном, то тепер лише іноді".

За словами Реви, ухвалено рішення про припинення фінансування авансом виробників протезно-ортопедичних виробів.

"Ми повністю змінюємо систему забезпечення людей з інвалідністю протезно-ортопедичними засобами. Далі діятиме принцип: гроші ходять за людиною", - уточнив він.

Крім того, Рева прокоментував перспективи державного фінансування програми біотехрегенерації в приватній клініці, коли воїнам замість ампутації кінцівок вирощують кістку та шкіру, ВООЗ дав негативний висновок з цього приводу.

"Я як міністр є державною особою і маю право витрачати бюджетні гроші тільки у визначеному законом порядку. Для того, щоб фінансувати медичні послуги в "Ілаї", ми маємо звернутися до профільного міністерства за експертним висновком. Якщо у висновку написано "ні", то я не можу довести профільному міністерству, що "так"", - зазначив міністр соцполітики.

Повне інтерв'ю з Андрієм Ревою читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046542
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору