EN|RU|UK
 Політика України
  19883  87

 НАБУ вручило підозру голові Держаудитслужби Гавриловій після перевірки аудиторами отримання квартири директором НАБУ

Державна аудиторська служба в 2017 році за дорученням Генеральної прокуратури України здійснила перевірку законності отримання директором НАБУ Артемом Ситником квартири в 2010 році.

За даними джерела Цензор.Нет, рішення про вручення підозри голові Держаудитслужби Лідії Гавриловій було ухвалено детективами у відповідь на перевірку аудиторами законності надання квартири директору НАБУ.

Державна аудиторська служба у 2017 році за дорученням Генеральної прокуратури України здійснила перевірку законності отримання директором НАБУ Артемом Ситником квартири. Ситник отримав квартиру в 2010 році від позабюджетного фонду, пов'язаного з обласною прокуратурою, де він на той момент був начальником відділу. Площа квартири - 82 квадратних метри. Перевірка Держаудитслужби встановила порушення під час виділення квартир співробітникам прокуратури - але не з боку директора НАБУ. Ці матеріали наразі в керівництва ГПУ.

"Така пильна увага до обставин отримання житла директором НАБУ викликала відповідну реакцію антикорупційного органу", - розповіло джерело.

Національне антикорупційне бюро 23 січня вручило підозру про незаконне збагачення голові Держаудитслужби Лідії Гавриловій. НАБУ провело обшук у квартирі голови Держаудитслужби в київському районі "Позняки", а також оприлюднило інформацію про відповідність доходів Гаврилової вартості задекларованого нею майна. Її підозрюють також у внесенні свідомо недостовірних відомостей у декларацію.

Як докази НАБУ пред'являє Гавриловій її декларації за 2015-2016 роки, і вказує на брак доходів. НАБУ також підозрює, що Гаврилова оформила фіктивне розлучення з чоловіком, щоб приховати свій майновий статус.

Гаврилова стверджує, що із чоловіком розлучилася, але з певних причин він також проживає в одній квартирі разом з нею, і тому вона не зобов'язана декларувати своє майно.

"Подивимося, як їй вдасться все це пояснити на суді. Справа буде цікавою. Довести належність усіх коштів буде нелегко. Квартиру на Позняках, яку слідчі НАБУ оцінили в 90 тисяч доларів, за мірками Києва, розкішною елітною нерухомістю не назвеш. Гаврилова була двічі заміжня, двічі розлучилася", - наголосило джерело.

Нагадаємо, Гавриловій 23 січня було повідомлено про підозру за попередньою кваліфікацією за ч.3 ст.368-2 (незаконне збагачення) і ст.366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

"За даними слідства, чиновниця впродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав для придбання яких не підтверджена доказами, і вартість яких значно перевищує її законні доходи. Зокрема, йдеться про придбання об'єктів нерухомого майна у Києві (квартира, два паркомісця), позашляховика (2016 р. випуску), дорогих меблів, техніки, золотих злитків і готівки - в сумі 112,8 тис. дол. і 8,5 тис євро, - виявлених детективами НАБУ при обшуку квартири за місцем проживання чиновниці", - заявили в НАБУ.

Крім того, детективи Бюро переконані, що чиновниця внесла свідомо недостовірні відомості в щорічні е-декларації за 2015 (понад 2,86 млн грн) і 2016 роки (понад 4,67 млн грн).

Так, чиновниця вказала недостовірну вартість квартири, яка їй належить у Києві: 1,06 млн грн замість фактичних майже 2,74 млн грн. 

Також у декларації не відображені автомобіль і два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, з яким сімейні стосунки фактично не припинені і, згідно з п.2 ч.1 ст.46 Закону України "Про запобігання корупції", це майно повинно було бути відображено в щорічній декларації. 

Глава Держаудитслужби Гаврилова, коментуючи підозру НАБУ в незаконному збагаченні заявила: Золоті злитки має кожен громадянин.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046465
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору