EN|RU|UK
 Політика України
  73556  380

 Ви просите "Джавеліни", а самі експортуєте танки, - генерал США Ходжес про політику України в оборонному секторі

Незважаючи на невдоволення прогресом у боротьбі з корупцією в Україні, європейські країни все ж не змінюють свою політику щодо санкцій.

Про це, як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки, заявив генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, який до грудня 2017 командував сухопутними силами США в Європі.

"Як би не скаржились європейські держави через непрозорість чи корумпованість в Україні, факт полягає в тому, що ніхто не вважає, що для Росії нормально використовувати силу для зміни суверенного кордону європейської країни", - сказав Ходжес.

Ходжес відзначив мужність та високу боєготовність українських військових, однак його вразила нерозвиненість координації в оборонному секторі України.

Генерал так описав свій візит до Харківського танкового заводу:

"Я захоплююся історією і чув про Харківський танковий завод. Харків був дуже важливим містом в часи Другої світової війни. Т-34, можливо, найбільш знаменитий танк Другої світової там був розроблений і вироблявся", - зазначив Ходжес.

"Я помітив на іншому боці території заводу цілий ряд блискучих нових танків. Я запитав: "Що це? - "Це на експорт" - "Експорт? Ви просите "Джавеліни", а самі експортуєте танки?", - здивувався Ходжес.

Ходжес пов’язав недостатню координацію в оборонній сфері України з нестачею прозорості в цій галузі. "Вони мають технічну спроможність виробляти справді дуже гарні речі, але через те, яким чином побудована їхня оборонна промисловість і недостатню прозорість, вони не купують, чи не можуть собі дозволити.

Я не експерт, але вони могли б виробляти більше, але ми повертаємось до того, якою є структура їхньої економіки і як працює парламентський нагляд".

Ходжес відзначив видатну службу генерала Муженка і підкреслив важливість просування по службі молодших більш орієнтованих на Захід офіцерів.

"Ці речі є настільки ж важливими як і надання Джавелінів", - наголосив Ходжес. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046451
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору