EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  12205  42

 РФ потрібно ухвалити принципове рішення: припинити конфлікт і встановити мир, - Волкер

Спецпредставник США Курт Волкер сподівається, що Росія перегляне свою позицію щодо Донбасу, коли прийде до висновку, що окупація території України більше не в її інтересах, але поки Москва продовжує заперечувати свою безпосередню участь у конфлікті на сході України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю.

"Мінські угоди дуже важливі. По-перше, вони є інструментом, згідно з яким Росія підтверджує свою прихильність до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Це дуже важливо. Реінтеграція цих територій до складу України - а це частина Мінських угод - має стати основою резолюції Радбезу ООН. По-друге, Мінські угоди мають всі необхідні для цього елементи: режим припинення вогню, відведення важкого озброєння, місцеві вибори, амністія для тих, хто брав участь у військовому конфлікті, особливий статус для сходу України, який повинен бути зафіксований у Конституції України", - сказав Волкер.

За його словами, всі ці пункти Мінських угод можуть бути виконані і можуть стати основою для реінтеграції цього регіону. "Але проблема в тому, що реалізовані вони не були. Здебільшого через те, що ті сили, якими керує Росія, не припиняють бойових дій і не виводять війська", - зазначив К.Волкер.

Спецпредставник США висловив припущення, що в Києві вважають, що Мінські угоди провалилися, оскільки вони не привели до завершення конфлікту, однак нагадав, що "українська сторона має низку зобов'язань" згідно з Мінськими угодами, таких як проведення виборів, надання особливого статусу Донбасу, амністія . "І вони це знають", - додав К.Волкер.

Разом з тим, за його словами, Росія повинна почати виконувати Мінські угоди. "Росії потрібно ухвалити принципове рішення: припинити конфлікт і встановити мир. На цей момент Росія, як і раніше, продовжує заперечувати свою безпосередню участь, наполягаючи, що для стабілізації ситуації на сході України, необхідно мати справу з підконтрольними РФ структурами в регіоні. Поки справи йдуть саме так, ситуація не вирішиться", - сказав К.Волкер.

"Ми всі сподіваємося, що Росія перегляне свою позицію, а саме її керівництво дійде висновку, що окупація території України більше не в його інтересах", - сказав Спецпредставник США.

Він додав, що санкції будуть сильніше впливати на РФ, якщо будуть продовжуватися, "а це так і буде". "Всі розуміють, що з часом це буде завдавати Росії дедалі більше шкоди. В РФ хочуть, щоб санкції зняли, але умовами для їх зняття є фактичне виконання Мінських угод", - сказав К.Волкер.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046436
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору