EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  11819  62

 62% українців проголосували б на референдумі за вступ до НАТО, - Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Расмуссеном. ФОТО

Україна зацікавлена у розвитку інтеграційних відносин на майбутньому саміті НАТО в Брюсселі. Вступ до Альянсу є стратегічним курсом України і сприяє як національним інтересам у сфері безпеки, так і інтересам країн-членів Альянсу.

Як пише Цензор.НЕТ з посиланням на Урядовий портал, про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з колишнім Генеральним Секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Сторони погодилися, що важливим напрямком розвитку взаємин із НАТО в короткостроковій перспективі було б, поза існуючими інструментами взаємодії та інтеграції, залучення України до Програми розширених можливостей. Також ішлося про необхідність додаткової підтримки країнами-членами трастових фондів Альянсу, які діють в Україні.

62% українців проголосували б на референдумі за вступ до НАТО, - Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Расмуссеном 01

Віце-прем'єр-міністр повідомила, що зараз близько 45% населення України підтримують НАТО, а 62% проголосували б на референдумі за вступ України в НАТО. Україна має у своєму розпорядженні інструменти, які сприяють зростанню підтримки євроатлантичної інтеграції. Річна національна програма співробітництва Україна-НАТО залишається ключовим документом, є національним планом реформ, має на меті реалізацію демократичних, економічних та оборонних принципів і досягнення стандартів, притаманних країнам-членам НАТО.

У контексті реформ Іванна Климпуш-Цинцадзе також згадала про поведінку на міжнародній арені Угорщини, яка своїми діями підриває інтеграцію України в євроатлантичний безпековий простір, незважаючи на готовність України у двосторонньому міждержавному діалозі знаходити рішення з питань, які турбують Угорщину. Така поведінка сусідньої країни не відповідає двостороннім домовленостям підтримувати дружні відносини. "Україна розцінює позицію Угорщини, яка намагається блокувати поглиблений діалог високого рівня з НАТО, як деструктивну", - зазначила віце-прем'єр-міністр.

Окремо сторони зупинилися на завданнях широких політичних і економічних реформ в Україні, акцентувавши увагу на пріоритетних завданнях. Це, зокрема, створення Антикорупційного суду й інші заходи у боротьбі з корупцією, а також реалізація прийнятого Верховною Радою Закону про приватизацію держмайна.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046435
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору