EN|RU|UK
 Політика України
  11974  53
Матеріали за темою:

 Слідство офіційно отримало від ООН фотокопію листа Януковича Путіну з проханням ввести армію РФ, - прокурор Кравченко

Прокурор Головної військової прокуратури України Руслан Кравченко зазначає, що слідчі отримали офіційним шляхом від секретаріату ООН фотокопію листа екс-президента Віктора Януковича на адресу президента Росії Володимира Путіна від 1 березня 2014 року з проханням використати Збройні сили РФ на території України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Слідчі під час службового відрядження в Нью-Йорк через представництво України в ООН шляхом запиту отримали від секретаріату ООН супровідним листом з гербовою печаткою фотокопії звернення Чуркіна (тодішній постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін - Ред.) про визнання офіційним документом листи Януковича президенту РФ, а також фотокопію самого листа Януковича Путіну. І цей документ приєднаний до матеріалів кримінального провадження", - сказав він журналістам після завершення засідання Оболонського районного суду Києва у середу.

Р. Кравченко зазначив, що сторона обвинувачення загалом отримала чотири листи від Міністерства закордонних справ України про отримані дані фотокопій документів, які колишній постпред РФ в ООН В.Чуркін представив 3 березня 2014 року і які були визнані офіційними документами ООН.

"Перша копія, яку ми отримали від МЗС України, це текст листа Януковича Путіну, який був відправлений секретаріатом ООН кожному члену Ради безпеки ООН, а також постійного представника України при ООН", - розповів він.

Прокурор зазначив, що колишній постпред України при ООН Юрій Сергєєв тоді направив запит для з'ясування, що саме В.Чуркін приєднав до свого звернення. "І Сергєєв отримав фотокопію звернення Чуркіна про визнання цього листа Януковича офіційним документом ООН", - підкреслив Р.Кравченко.

Раніше Цензор.НЕТ ексклюзивно публікував цей історично важливий документ.

"Як законно обраний Президент України заявляю. Події на Майдані, незаконне захоплення влади в Києві, привели до того, що Україна опинилася на порозі громадянської війни. У країні панують хаос і анархія, життя, безпека і права людей, особливо на південному сході і в Криму, - під загрозою. Під впливом західних країн здійснюється відкритий терор і насильство, люди переслідуються за політичними та мовними ознаками.

У зв'язку із цим звертаюся до Президента Росії В.В. Путіна з проханням використати Збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності і захисту населення України", - під такими словами стоїть підпис Януковича.

Сам Віктор Янукович підтвердив справжність свого листа на прес-конференції у Ростові.

Нагадаємо, Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("пособництво в умисних діях, вчинених із метою зміни меж території та державного кордону України") і ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 ( "пособництво у веденні агресивної війни") КК України.

На 7-му засіданні суду 15 серпня було допитано екс-постпреда України при ООН Юрія Сергєєва, який був присутній на засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року, де нині покійний постпред РФ при ООН Віталій Чуркін показав фотокопію листа Януковича Путіну з проханням ввести війська в Україну. За його свідченнями, лист Януковича Путіну було не тільки зачитано в ООН: Росія дала йому офіційний статус. Також Сергєєв зазначив: "Підпис Януковича був під листом до Путіна про введення російських військ в Україну".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046426
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору