EN|RU|UK
 Політика України
  1841  4

 Під час незаконного етапування українців Алієва, Куку, Сірука, Бекірова, Алімова і Джеппарова в РФ до них застосовували тортури, - МЗС

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії негайно припинити протиправні дії щодо громадян України, незаконно переміщених із тимчасово окупованого Криму в РФ.

Як пише Цензор.НЕТ, відповідну заяву опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ України.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з протиправними й антигуманними діями російської сторони щодо громадян України Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, які незаконно переміщені з тимчасово окупованого Криму до Росії у зв'язку з передачею сфабрикованої проти них кримінальної справи на розгляд у Північно-Кавказький окружний військовий суд", - йдеться в документі.

У МЗС заявляють, що під час нинішнього попереднього судового слухання було необґрунтовано відхилено всі законні клопотання сторони захисту, що "свідчить про упереджене ставлення до обвинувачених і заанґажованість російського суду".

"Згідно з отриманою від фігурантів справи інформацією, під час етапування з території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим у Російську Федерацію вони зазнали нелюдського поводження, яке принижує честь і гідність людини, дискримінації за національними ознаками, до них застосовувалися побиття та психологічний тиск. Українська сторона розцінює такі дії як свідоме нехтування Кремлем взятими на себе міжнародними зобов'язаннями, зокрема передбаченими положеннями Європейської конвенціі з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню", - підкреслюють в українському відомстві.

МЗС України закликає світову спільноту публічно засудити окупанта і змусити його негайно припинити злочини проти основоположних прав людини на території тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м.Севастополя.

"Вимагаємо від держави-агресора негайно припинити судовий фарс за сфальсифікованою справою проти громадян України та вжити вичерпних заходів із метою відновлення їх порушених прав", - заявляють у МЗС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046419
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору