EN|RU|UK
 Економіка
  3956  7

 За приватизацією "Укртелекому" стояли Хорошковський і Фірташ, - СКМ

Кінцевим бенефіціаром австрійської групи ЕРІС, яка приватизувала у 2011 році "Укртелеком", був глава Служби безпеки України Валерій Хорошковський, який, як стверджує директор з міжнародних зв'язків і взаємин з інвесторами компанії СКМ Джока Мендоза-Вілсон, придбав дорогий актив у партнерстві з Дмитром Фірташем.

Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"У свідченнях Пітера Гольдшайдера як керуючого партнера групи EPIC і Роберта Шетлер-Джонса (займав пост заступника голови наглядової ради Group DF, що об'єднує активи Дмитра Фірташа) вказувалося, що Хорошковський був кінцевим бенефіціаром EPIC (пізніше - Raga) на момент приватизації, і саме він стояв за цією компанією. Було б правильно, щоб саме Raga / EPIC давав арбітражу пояснення щодо обставин участі голови Служби безпеки України в приватизації "Укртелекому" за участю його партнера Дмитра Фірташа", - говорить Джок Мендоза-Вілсон.

Представник СКМ зазначив також, що саме попередні власники "Укртелекому" порушили інвестиційні зобов'язання перед Фондом Держмайна України і подальшим покупцем активу в особі SCM Financial, що призвело до судових розглядів в Україні за позовом ФДМУ про повернення активів у власність держави і позовів в арбітражі Лондона з питань розірвання договору купівлі-продажу "Укртелекому" від 2013 року, між Raga / EPIC і SCM Financial.

"Ціна приватизації Укртелекому в 2011 році становила близько $ 1.3 мільярда. Свідки з боку Raga в арбітражі і Денис Горбуненко в своїх останніх інтерв'ю стверджують, що $ 300 мільйонів з цієї суми були позичені  EPIC і Хорошковським у пана Фірташа і його компанії Picabo. Питання: хто дав ще $ 1 мільярд на приватизацію Укртелекому? Навряд чи хто-небудь повірить, що у EPIC і Пітера Гольдшайдера були вільні гроші в такому розмірі для приватизації активу в Україні. Адже EPIC по суті - австрійська сімейна консалтингова та інвестиційна компанія з невеликими активами в сфері нерухомості і телекомунікації в Східній Європі. Також складно повірити, що Пітер Гольдшайдер зміг би залучити $ 1.3 мільярда у західних інвесторів для цієї покупки", - свідчить представник СКМ.

Він зазначив також, що перед продажем "Укртелекому" на користь SCM Financial у червні 2013 року компанію EPIC Telecom Invest Limited нібито викупив у пана Хорошковського пан Денис Горбуненко, який і перейменував її з EPIC Telecom в Raga.

"Але навряд чи хтось, хоч трохи знайомий з бізнесом в Україні, повірить, що статки пана Горбуненка становлять $ 1,3 мільярда, або що його підприємливість дозволила йому викупити у Хорошковського права вимоги до SCM Financial на суму в $ 860 мільйонів, як вони заявляють. Або ж пан Хорошковський зробив пану Горбуненку такий подарунок? Історія пана Горбуненка в контексті його зв'язків з Родовід-банком, паном Фірташем і, кажуть, Надра-банком, добре відома в Україні. Виникає питання: чиї ж інтереси представляє пан Горбуненко як заявлений бенефіціар Raga і гіпотетичний одержувач $ 860 мільйонів від SCM Financial?", - резюмував Джок Мендоза-Вілсон.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046320
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору