EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18878  119

 Переселенцям найпростіше знайти роботу і житло в Києві, - моніторинг МінТОТ

У Києві склалася найкраща ситуація щодо забезпечення життєвих потреб внутрішньо переміщених осіб порівняно з іншими регіонами України.

Про це, представляючи результати моніторингу, заявила радниця Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Анастасія Одінцова, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Щодо стану забезпечення основних життєвих потреб - найгірша ситуація була виявлена у Донецькій і  Луганській областях, що зумовлено високим рівнем безробіття, хоча там є більше варіантів винайти житло. Проте, оскільки там немає роботи, це виявило, що там -  найгірша ситуація. Найкраща ситуація в Києві  - тут є і можливість оренди житла, і найвища зарплата. За результатами моніторингу, вона є удвічі більшою, ніж у всіх інших регіонах", - сказала Одінцова.

Вона додала, що проблеми з високою вартістю оренди житла були виявлені в Дніпропетровській, Харківській та Київській областях, однак у Київській області є варіанти отримати роботу в Києві і орендувати житло в області.

Вона також зауважила, що результати моніторингу засвідчують необхідність створення робочих місць саме для внутрішньо переміщених осіб у Донецькій та Луганській області та створення соцжитла у Дніпропетровській, Харківській та Київській області.

Крім того, Одінцова наголосила, що є проблема відсутності підтримки внутрішньо переміщених осіб у деяких регіонах.

"В деяких регіонах створено програми для підтримки учасників  АТО, але проігноровано внутрішньо переміщених осіб. На це хочемо звернути увагу органів місцевого самоврядування", - сказала вона.

Експертка програми "Радник з питань ВПО" Ірина Лоюк зауважила, що цей моніторинг - основа для розробки заходів допомоги переселенцям.

"Маємо оцінити всі фактори - як економічні, так і соціальні, які заважають інтеграції внутрішньо переміщених осіб, виявити упередження щодо них у кожному регіоні та спрямувати зусилля на вирішення виявлених проблем", - сказала вона.

Моніторинг щодо соціальної згуртованості та конфліктної чутливості діяльності  органів влади щодо ВПО був проведений на всій території України, у фінальну вибірку увійшли 9 регіонів (8 областей та місто Київ). Програма "Радник з питань ВПО" здійснюється канадською неурядовою організацією StabilizationSupportServices за фінансової підтримки Уряду Великої Британії у рамках програми "Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства". 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046272
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору