EN|RU|UK
 Політика України
  3539  15

 Реформа ДФС Данилюка привела б фінансову систему України до колапсу, - нардеп Антонищак

Реорганізація Державної фіскальної служби, на якій продовжує наполягати міністр фінансів Олександр Данилюк, призведе до колапсу фінансової системи України.

Про це заявив член комітету парламенту з питань податкової та митної політики Андрій Антонищак. Коментар нардепа наводить "Ділова столиця" в статті "Утопія або диверсія: куди Данилюк веде Фіскальну службу".

"Я дуже вдячний Кабміну і прем'єру за те, що їм вистачило мужності і здорового глузду скасувати цю так звану "реформу Данилюка". Вона б завалила повністю і нашу роботу, і податкової та митної служб. Я переконаний, що це призвело б до колапсу у фінансовій системі країни. Ви собі можете уявити, в Києві була б одна юридична особа, і будь-який наказ, найдрібніший, який зараз підписує начальник митниці або його заступник, довелося б проганяти через Київ. Це колапс, диверсія, а не реформа", - вважає Андрій Антонищак.

Член комітету ВР з питань податкової і митної політики Тетяна Острікова зазначає, що мінфінівська "реформа" створила б додаткові проблеми для бізнесу. За всієї своєї безглуздості як антикорупційного заходу "реформа Данилюка" спровокує немислимий управлінський хаос.

"Бізнесу, який із чимось не згоден, доведеться звертатися до Києва, при цьому, перебуваючи на кордоні! Оскільки начальник митниці буде один, і перебувати він буде в столиці. А суди? Оскарження митних протоколів відбуваються, відповідно до Митного кодексу, за місцезнаходженням митного органу. Відповідно, якщо ви проживаєте у Львові або Чернівцях, вам довелося б звертатися в єдиний суд - у Києві. Наслідки можемо собі уявити", - каже Тетяна Острікова.

На її думку, підхід Мінфіну можна застосовувати лише до таких органів, як регулятори, наприклад, до Національного банку, Комісії з цінних паперів, НКРЕКП, оскільки "регуляції повинні йти з центру і бути однаковими по всій країні".

"Але брати і бездумно робити кальку з регулятора і переносити її на реформу ДФС не можна. Не потрібно міністру фінансів створювати якісь теорії змови, нібито він такий борець за справедливість, а всі навколо хочуть підрізати йому крила. Я особисто їздила до Вашингтона, в МВФ, пояснювати, чому такий підхід неприпустимий", - розповідає Острікова.

Обурює депутатів не лише модель ДФС, запропонована Данилюком, а й обраний ним шлях "реформування". Мінфін планував реорганізувати службу рішенням Кабміну, а депутатам і ДФС залишити клопіт щодо коригування законодавчої бази. А це внесення змін до майже 40 законодавчих актів.

Нагадаємо, на засіданні Кабінету міністрів 11 січня 2018 року було ухвалено рішення про скасування постанов від 29 березня і 19 липня 2017 року, які передбачали створення Міжрегіональної митниці та Міжрегіонального головного управління ДФС. Незважаючи на рішення Кабміну, міністр фінансів Олександр Данилюк продовжує наполягати на необхідності реорганізації ДФС на основі запропонованої міністерством моделі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046253
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору