EN|RU|UK
 Події
  13266  63

 "Ми повертаємося до ідеї свободи і рівності - зокрема гендерної", - Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем'єр-міністр нагадала, що саме жінки стали рушійною силою волонтерського руху, який дозволив під час російської агресії забезпечити військо всім необхідним для відсічі загарбникам.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, протягом останніх років Україна досягла значного прогресу в забезпеченні гендерної рівності, незважаючи на пасивний і активний спротив, зокрема і деяких груп, що наполягають на архаїзації суспільства. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час виступу в Українському будинку в Давосі (Ukraine House Davos).

Близько 40% українських підприємців – жінки, а серед малого бізнесу – половина. Однак суттєво менше їх серед керівництва компаній – лише 30%, хоч дедалі більше підприємств довіряють управління жінкам. Жінки становлять більшість у громадських організаціях, які сьогодні контролюють владу.

"Водночас як одна з "найбільш жіночих" країн світу – жінки становлять 55% населення (до того ж 62% людей із вищою освітою в Україні -  жінки) – ми й досі маємо лише 12% жінок у Парламенті і 8% в Уряді", – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Проте, за її словами, Революція Гідності призвела до карколомних зсувів: "Ми скидаємо колоніальне ярмо і повертаємося до ідеї свободи і рівності – зокрема гендерної. І тут наші вікові традиції входять у резонанс із глобальним трендом. Модернізуючись, українське суспільство відновлює найкращі патерни гендерної поведінки".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046216
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору