EN|RU|UK
 За кордоном
  2742  45
Матеріали за темою:

 Росія порушила зобов'язання перед США щодо знищення хімічної зброї у Сирії, - Тіллерсон

Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія несе відповідальність за тривалі хімічні атаки у Сирії проти мирних громадян, оскільки не забезпечила гарантій щодо знищення хімзброї.

З відповідною заявою він виступив у вівторок під час перебування в Парижі, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Лише вчора понад 20 мирних жителів, більшість із яких діти, стали жертвами газової атаки із застосуванням хлору", - підкреслив глава американської дипломатії.

Він підкреслив, що можливість режиму Асада і надалі застосовувати хімічну зброю викликає серйозне занепокоєння. "Той, хто вчинив ці напади, врешті відповідатиме за жертви у Східній Гуті, а також незліченну кількість інших хімічних атак у Сирії після введення військ Росії в цю країну", - зазначив держсекретар США.

Як він нагадав, у вересні 2013 року Москва гарантувала ліквідацію всіх запасів сирійської хімзброї. "Тим самим Росія взяла на себе відповідальність як гарант забезпечення того, що сирійські союзники припинять використання хімічної зброї", - заявив Тіллерсон.

Дипломатичні межі в цьому питанні між США і РФ були юридично закріплені у рішенні Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), а також Резолюції 2118 Ради Безпеки ООН. Крім того, нагадав Тіллерсон, в березні 2015 року Росія підтримала Резолюцію РБ ООН № 2209, в якій йшлося про відповідальність за використання будь-яких токсичних хімічних речовин як зброї, включно з хлором.

"Росія не виконала цих зобов'язань. Відтоді, з квітня 2014 року, з'являється дедалі більше доказів, що Сирія і надалі незаконно володіє хімзброєю і застосовує її проти власних громадян", - підкреслив глава Держдепу.

За його словами, "Росія, захищаючи свого сирійського союзника, просто беззастережно порушила власні зобов'язання перед США як основний гарант". Нездатність РФ вирішити проблему хімзброї в Сирії "ставить під сумнів відповідність її участі у процесі врегулювання загальної кризи", заявив держсекретар США.

На думку держсекретаря, РФ повинна, як мінімум, "припинити застосовувати вето і, щонайменше, утриматися від майбутніх голосувань у Раді Безпеки із цього питання".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046184
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору