EN|RU|UK
 Суспільство
  1422  27

 Мінекології створює інтерактивну карту пунктів прийому вторсировини, щоб залучити українців до роздільного збору сміття, - Семерак

Інтерактивна карта звалищ поповнилася новим інформаційним сервісом, який дає змогу у лічені хвилини визначити розташування найближчого пункту прийому вторсировини у будь-якому регіоні України.

Ми розраховуємо, що зібрана в одному місці інформація про пункти прийому вторсировини не лише спростить їх пошук, а й дасть змогу залучати дедалі більше громадян до роздільного збору сміття. Це вкрай актуальна тема, враховуючи не тільки наші зобов'язання перед ЄС, а й увесь той негативний вплив на природу і людину через неправильне поводження з відходами", - цитує Цензор.НЕТ коментар міністра екології Остапа Семерака, опублікований Мінекології. Він зазначив, що лише Київ "виробляє" за рік майже 1,5 млн тонн сміття, з якого утилізується приблизно п'ята частина.

"Звичайно, проблема сортування й утилізації сміття має вирішуватися на різних рівнях: законодавчому, державному та місцевому. Однак головний локомотив зрушень в екосвідомості є самі громадяни, а сортування сміття справді вимагає нових підходів і змін у самосвідомості. Не забуваймо, що змішані відходи - це сміття, а зібрані окремо є ресурсами. Наприклад, 1 тонна макулатури зберігає від вирубування близько 20 дерев", - сказав міністр екології та природних ресурсів.

Щоб знайти необхідний об'єкт, потрібно під зображенням Інтерактивної карти звалищ знайти рядок "Шари" і вибрати зі списку "Пункти прийому вторсировини". Позначення на карті змінять свій колір на синій, тепер залишилося в них вибрати найближчий пункт прийому. Новий сервіс працює в тестовому режимі, але вже зараз дає змогу користувачам вносити корективи в розміщену інформацію у випадках, коли пункт прийому вторсировини не виявлено за вказаною адресою або контактна інформація є неточною.

Крім того, користувачі можуть додавати інформацію про нові пункти прийому вторинної сировини, які з'явилися в їхньому населеному пункті, але не вказані на карті.

Загалом на мапі відображено понад 700 пунктів прийому вторсировини з їхніми контактними даними і класифікацією видів вторинної сировини, які там приймають (батарейки, люмінесцентні лампи, макулатура, пластик, скло і т.д.). Найбільше таких об'єктів зареєстровано в м. Київ (119), на Закарпатті (75), а також на Харківщині (84) і Дніпропетровщині (37).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046183
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору