EN|RU|UK
 Політика України
  3347  108

 НАК "Нафтогаз" насамперед керується комерційною логікою, - Коболєв про причини купівлі російського газу. ВIДЕО

Україні на сьогодні потрібно 10 млрд кубометрів газу, і половину із цього обсягу вона зможе закупити у Росії.

Про це в ефірі сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв 5 каналу, пише Цензор.НЕТ.

"Ми отримали остаточне рішення Стокгольмського трибуналу в частині контракту купівлі-продажу газу. Завдяки цьому рішенню ми зменшили обов'язковий обсяг купівлі газу з 52 млрд кубометрів до 5. Тобто приблизно в 10 разів. Приблизна річна потреба України в імпорті становить близько 10 млрд кубометрів. Це грубо оцінюючи. Тому що ринок змінюється, погода змінюється, але приблизно 10. Тобто ми говоримо приблизно про половину імпортної потреби нашої країни. Що, на мою думку, є раціональним і дуже ринковим співвідношенням ", - сказав Коболєв.

За його словами, за новим контрактом Україна зобов'язана закуповувати у Росії 4 млрд кубометрів газу. "Ціна як на 4, так і на 5 млрд кубометрів газу - нижча тієї, яку ми зараз отримуємо з європейського напрямку. Відповідно, з точки зору комерційної логіки, як виконання рішення трибуналу є обов'язковим, то вже точно отримання дешевшого газу, про що так часто у нас кажуть і вимагають, є логічним ", - зазначив глава НАК.

На запитання про політичний аргумент, Коболєв зауважив, що НАК - хоч і державна компанія, але комерційна. "Якщо є якісь політичні аргументи, якщо є політичні застереження, є механізм нам ці застереження донести з політичної точки зору. Якщо їх немає, то ми керуємось комерційною логікою. Насамперед виконуємо вимоги договору, який був змінений рішенням трибуналу" , - заявив Коболєв.

Контракт, за словами глави НАК, діятиме до кінця 2019 року.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" з кінця 2015 року не поставляв газ із Росії. У зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити поставки мінімальних обсягів газу із Росії відповідно до положення контракту "бери або плати". Раніше Андрій Коболєв повідомив, що НАК "Нафтогаз України" цього року закупить близько 4-5 млрд кубометрів газу у Росії і далі імпортуватиме з європейського напрямку.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046177
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору