EN|RU|UK
 Політика України
  3541  23

 Українська делегація утрималася при голосуванні за резолюцію ПАРЄ про мови нацменшин, - Ірина Геращенко

Українська делегація утрималася при голосуванні резолюції ПАРЄ про мови національних меншин, оскільки документ містить положення, які Україна не підтримує.

Про це повідомила член Постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї Ради Європи, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"В Україні працюють десятки шкіл, де діти румунською, угорською, польською, грецькою, російською мають право вивчати свою материнську мову. Україна підтримує кримськотатарську мову, ми фінансуємо кримськотатарський телеканал. Але водночас існує країна поруч, це Російська Федерація, де жива багатомільйонна українська діаспора, а там немає жодної школи, класу, садка, групи, де б дитина могла вивчати українську мову. Їх немає ні в Москві, ні в Сибіру, ні в Новосибірську, де є великі центри української діаспори, де проживають сотні тисяч, мільйони українців", - заявила Геращенко.

Вона нагадала, що в окупованому Криму закрилися всі кримськотатарські, українські школи, медіа, що теж повинно бути відображено в резолюції.

Також на рішення української делегації вплинули виступи деяких угорських колег, які заявили, що для розвитку і підтримки мов нацменшин найкраща позиція - це автономія.

"Це насправді спроби використовувати тему мови у своїх вузькополітичних, вузькопартійних інтересах для того, щоб свій внутрішній електорат об'єднати довкола теми захисту діаспори. Це дуже деструктивна ідея, і ми її, звичайно, не підтримуємо. Не хотілося б, щоб такий повзучий сепаратизм і федералізм сповідували через такі важливі гуманітарні проблематики. Ми це не підтримуємо, тому утрималися голосувати за резолюцію", - зазначила політик.

Геращенко додала, що певні поправки української делегації все ж пройшли під час цих обговорень, але окремі були зняті.

"Україна належить до тих небагатьох країн, які ратифікували мовну хартію, чим на найвищому рівні як держава продемонструвала повагу до розвитку і захисту прав регіональних мов, мов нацменшин. Ми закликаємо всі країни-члени Ради Європи ратифікувати мовну Хартію, як це зробила Україна і рухатися в цьому напрямку", - сказала Геращенко.

Політик підкреслила, що українське законодавство відповідає принципам Ради Європи, і "ми щодня нагадуватимемо нашим сусідам, що тут повинен бути дзеркальний підхід".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046125
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору