EN|RU|UK
 Події
  1107  39

 Поліція розкриває 9 із 10 навмисних убивств, - начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Тихонов. ІНФОГРАФІКА

Такий результат є найкращим за останні п'ять років. Про це начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції повідомив сьогодні, 23 січня, аналізуючи роботу поліції щодо попередження і розкриття тяжких і особливо тяжких злочинів проти життя і здоров'я людини.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в Департаменті комунікації Нацполіції.

За словами Сергія Тихонова, в 2017 році Нацполіція розкрила 1 389 навмисних убивств, у відсотковому співвідношенні цей результат становить 89,8%. Цей результат є найвищим порівняно з багатьма країнами Європи і світу, де рівень розкриття вбивств набагато нижчий.

Поліція розкриває 9 із 10 навмисних убивств, - начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Тихонов 01

"Я вважаю, що саме розкриття вбивств - це, насамперед, індикатор роботи карного розшуку. За цим показником можна зробити висновки, як працюють оперативні служби. Але ми дивимося і на те, як громадяни сприймають нашу роботу. На жаль, найчастіше громадська думка формується, виходячи із розслідувань кількох резонансних злочинів. При цьому майже 90 відсотків розкритих убивств - мало кого цікавлять ", - зазначив керівник департаменту.

Сергій Тихонов зауважив, що над розкриттям навмисних убивств працюють всі служби, починаючи від патрульної поліції, яка перша приїжджає за викликом, слідчо-оперативної групи, дільничного, оперативного співробітника і закінчуючи слідчим.

"Це ретельна, копітка робота. Всі побутові вбивства - не "на слуху", але вони розкриваються. Йде щоденна робота карного розшуку, про яку мало хто знає", - зазначив начальник підрозділу.

Він наголосив, що всі зусилля правоохоронців спрямовані як на розкриття вже скоєних злочинів, так і на їх попередження в майбутньому - завдяки аналізу інформації, виявленню і ліквідації відповідних факторів. З цією метою в Нацполіціі використовують іноземних досвід. Зокрема, у 2017 році створено нові підрозділи: карного аналізу і підрозділ детективів.

"Ми запустили оперативно-розшукові діяльності заново. Відбулися системні зміни в структурі і підходах у роботі. Також на перше місце вийшов підбір кадрів", - зазначив Сергій Тихонов.

За його словами, війна наклала свій відбиток на криміногенну ситуацію в країні. Зараз доволі багато зброї на руках, що позначається на вчиненні злочинів, зокрема і побутових. Серед каналів надходження зброї та боєприпасів на мирну територію - привіз їх як "сувенірів на пам'ять" із зони проведення АТО.

Правоохоронці працюють над виявленням та вилученням небезпечних предметів. Тенденція на зменшення таких злочинів свідчить про результати роботи. У 2017 році поліція зареєструвала 204 факти навмисних убивств і замахів, скоєних із використанням вогнепальної зброї та вибухових речовин (у 2016 році таких фактів було 286). Серед зареєстрованих фактів, над розкриттям яких працюють оперативники - 39 замовних убивств, 2024 факти заподіяння тяжких тілесних ушкоджень та 596 - тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками.

Підсумовуючи роботу в 2017 році, керівник департаменту карного розшуку зауважив, що відзначається тенденція до зниження кількості тяжких та особливо тяжких злочинів щодо людини. Так, кількість умисних убивств зменшилася на 10 відсотків. Крім того, на 12% зафіксовано менше фактів заподіяння тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, на 8% - менше випадків заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, на 25 відсотків зменшилася кількість зґвалтувань при 94% їх розкриття.

Натомість суттєво зросло розкриття всіх видів злочинів проти життя і здоров'я людини. І це найвищий показник за останні п'ять років.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046120
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору