EN|RU|UK
 Політика України
  7693  13

 ПАРЄ ухвалила резолюцію про мови нацменшин без згадки про Україну

Українське питання було прописано тільки в пояснювальній записці доповідача.

У Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію про захист мов нацменшин у Європі. При цьому питання українського закону про освіту, через яке Угорщина заявила про блокування європейських і євроатлантичних прагнень Києва, в доповіді про захист мов меншин було згадане лише в пояснювальній записці доповідача, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Під час обговорення доповіді "Захист та просування регіональних мов чи мов меншин у Європі", автором якої виступила депутат від Угорщини Роза Гоффманн (Rozsa Hoffmann, група Європейської народної партії), Україну згадали лише як нагадування про дискусію, яка була в жовтні 2017 року на минулій сесії.  Як відомо, зараз у Страсбурзі триває зимова сесія ПАРЄ.

Зокрема, у пояснювальній записці, яка додана до проекту резолюції, говориться, що новий український закон про освіту трактує мову, якою говорять національні меншини, як іноземну. 

 "Це робить обов'язковим використання офіційної мови у навчанні, і лише певні предмети можуть викладатися офіційними мовами Європейського Союзу, починаючи з п'ятого класу, за умов, які ще досі не визначені. Це фундаментальна концептуальна відмінність: викладання німецькою, польською, угорською, румунською, болгарською, словацькою чи грецькою мовами не виправдовується тим, що вони є європейськими мовами, але тим, що вони є рідною мовою меншин, що проживають в Україні", - зазначається в додатку.

Автор доповіді вважає, що обов'язки, взяті країною під час ратифікації Хартії регіональних мов або мов меншин та Рамкової конвенції, не можуть бути замінені викладанням офіційних мов Європейського Союзу на певних рівнях або за додаткових умов.

"Таке рішення не враховує мови меншин, які не є офіційними мовами Європейського Союзу. Я твердо переконана, що під час ухвалення нового законодавства країна не виконала свої міжнародні зобов'язання та стандарти Ради Європи", - прописала Гоффманн.

У резолюції в цілому  йдеться про забезпечення розвитку мов меншин, їх захист та міститься пропозиція створити окрему премію для країни, яка буде це робити краще. Документ був проголосований після обговорення і підтриманий більшістю депутатів: "за" проголосували 130, "проти" - 10, "утрималися" - 24, за загальної кількості 164 депутати, які взяли участь у голосуванні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046092
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору