EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1536  24

 МВФ до 2021 року не порушуватиме перед Україною питання про дефіцит Пенсійного фонду, - Рева

За домовленостями з Міжнародним валютним фондом, до 2021 року він не вимагатиме від України зменшувати дефіцит Пенсійного фонду або державного бюджету.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

"МВФ займає принципову позицію. За їхніми правилами, якщо в нас з'являються додаткові гроші, ми повинні зменшувати дефіцит - або державного бюджету, або Пенсійного фонду. Але ми їм пояснили, що в нас настільки мізерні пенсії, що якщо ми отримуємо додаткові гроші і замість того, щоб віддати їх людям, покриватимемо дефіцит, то нас ніхто не зрозуміє. І МВФ погодився, що до 2021 року не порушуватиме перед Україною питання про дефіцит Пенсійного фонду. Вони контролюють загальний дефіцит. Тобто, якщо ми фіксуємо дефіцит Пенсійного фонду 141 млрд, який був у 2017 році, то всі додаткові надходження від ЄСВ ми можемо направляти на підвищення пенсійних виплат", - зазначив він.

Крім того, міністр розповів про те, як вдалося переконати МВФ у тому, що в Україні не можна підвищувати пенсійний вік:

"Ми з ними детально все обговорили. Фахівці МВФ приїжджають і кажуть: у вас є проблема з дефіцитом пенсійного фонду. І дають рецепт, який, як вони кажуть, працює скрізь: збільшення пенсійного віку. Ми не згодні. Ми запропонували розібратися без популізму. Потрібно зрозуміти причину дефіциту. Наведу приклад Німеччини. Чому в них не вистачає коштів на виплати пенсій? Там хороша медицина, люди живуть довго, тому період, коли людина отримує пенсії, щороку збільшується, а приріст молодого населення відбувається тільки за рахунок мігрантів. Щоб не збільшувати дефіцит Пенсійного фонду, потрібно або підвищувати податок, або скорочувати термін, протягом якого виплачуються пенсії. І вони обирають друге, підвищуючи пенсійний вік. І це пропонують зробити і нам.

Але в Україні ситуація інша, тривалість життя значно нижча. Зате в нас є 26 млн працездатного населення, а Єдиний соціальний внесок платять лише 12 млн. При цьому в нас 11,7 млн ​ пенсіонерів. Це означає, що в нас, на відміну від Німеччини, є можливість збільшити кількість платників ЄСВ. Ми запропонували замість підвищення пенсійного віку збільшити вимогу до страхового стажу".

Повне інтерв'ю з Андрієм Ревою читайте ТУТ,

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3046006
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору