EN|RU|UK
 Політика України
  8405  13

 Керівники провідних вишів України звернулися до Генпрокурора за захистом від протиправних дій щодо НМУ імені Богомольця. ДОКУМЕНТ

Ректори провідних вищих навчальних закладів України висловили свою солідарність і підтримку керівництву Національного медичного університету імені О.Богомольця на чолі з Катериною Амосовою.

Про це йдеться в тексті відкритого листа на ім'я Генерального прокурора України Ю. Луценка, підписаного головою Ради ректорів Київського міжвишівського  центру професором Петром Куліковим і керівниками провідних українських вишів, копію якого мають у своєму розпорядженні Українські Новини. Серед підписантів - професор Леонід Губерський, професор Станіслав Ніколаєнко і професор Микола Дмитренко.

Ректори особливо підкреслюють, що правові наслідки правопорушень стосовно ректора НМУ Катерини Амосової та її команди (хакерських атак, зломів поштових скриньок, банківських рахунків і телефонів, погроз і шантажу) так і не настають.

"... Не можемо згадати, щоб подібний цинізм відбувався стосовно будь-якого вченого, викладача або керівника вишу, із сумнозвісних сталінських репресивних часів", - наголошується у відкритому листі керівників вишів.

 Представники академічної спільноти переконані в тому, що справжня причина зловмисних дій криється не в особі Катерини Амосової, а в її ректорській посаді.

"Катерина Миколаївна стала першим ректором медичного університету, якого вибрала спільнота на відкритих і прозорих виборах. Донька великого батька, Миколи Амосова, прийшла на посаду з великою місією - демократичних змін, упровадження європейських стандартів якості вищої медичної освіти, підготовки компетентних лікарів за визнаними світовими програмами і протоколами. Ми бачимо, що програма змін ректора працює і дає вагомі результати", - підкреслюється в документі керівників вишів, надісланому на ім'я Ю. Луценка.

При цьому керівники вишів просять Генерального прокурора України захистити від цькування не лише відомого і шанованого вченого Катерину Амосову, а й академічну демократію Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, саму ідею університетської свободи, яка процвітає лише тоді, коли працює закон.

 "Якщо злочинні дії невідомих "зламають" Катерину Миколаївну, одній з успішних реформ вищої медичної освіти не бути. Сьогодні університет має академічну свободу, можливість користуватися цією свободою, але, на жаль, не має захисту від зазіхань зухвалих злочинців. Працювати і розвивати університет в таких умовах - неможливо, не кажучи про моральність таких атак, наслідки для здоров'я обраної зловмисниками "жертви", а також зіпсований імідж університету й держави, яка має не лише спостерігати, а й діяти", - резюмували у відкритому листі до Генпрокурора Ю.Луценка керівники провідних вишів.

Звернення на ім'я Генерального прокурора України було підписано всіма ректорами - членами Спілки ректорів Вищих навчальних закладів України.

Як повідомляли Українські Новини, Опікунська рада Київського медуніверситету засудила кібертравлю Катерини Амосової. 

Керівники провідних вишів України звернулися до Генпрокурора за захистом від протиправних дій щодо НМУ імені Богомольця 01
Керівники провідних вишів України звернулися до Генпрокурора за захистом від протиправних дій щодо НМУ імені Богомольця 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045997
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору