EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3219  25

 Я б обережно підходив до впровадження податку на виведений капітал, збитки можуть перевищити 80 млрд грн, - Бамбізов

Збитки бюджету від впровадження податку на виведений капітал можуть становити 80 млрд грн і більше.

Про це заявив у своєму інтерв'ю Укрновинам начальник Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов.

"Я б обережно підходив до питання введення податку на виведений капітал, - сказав чиновник. - Перше: у нас в 2017 році були безпрецедентні темпи зростання щодо декларування податку на прибуток великими платниками податків. Обсяг декларування виріс на 46%  проти 2016 року. Що стосується сплати, то ми перевищили рівень 2016 року до 2017 на 30%. Це серйозні гроші. Тому розрахунки, які наводять деякі експерти, про те, що втрати можуть становити близько 20-30 млрд гривень, не зовсім правдоподібні. Якщо такі темпи зростання з декларування та сплати податку на прибуток будуть зберігатися, то втрати можуть становити близько 80 млрд гривень, а то й більше".

Другим аргументом, за його словами, є те, що податку на виведений капітал доведеться замінити собою два інших податки: на прибуток і на виплату доходів нерезидентам, так званий податок на репатріацію, а це - щорічні надходження в скарбницю в обсязі близько 5 млрд грн.

"Третім аргументом є те, що на сьогодні питання подвійного оподаткування чітко регламентовані вони закріплені в конвенціях про уникнення подвійного оподаткування, - розповів Бамбізов. - Це величезний пласт міжнародних відносин, який, на жаль, теж повинен бути переглянутий у разі введення нового податку.

Залишається відкритим питання щодо збитків, яких зазнають всі великі платники податків. Ми розуміємо, що частина збитків були створені з метою оптимізації оподаткування. Але величезна частина збитків утворилася дійсно внаслідок інвестицій або отримання кредитів для розвитку бізнесу. В результаті девальвації національної валюти підприємства отримали величезні збитки. Всі ці збитки теж будуть анульовані".

Таким чином, начальник Офісу вважає, що ризиків введення нового податку занадто багато, хоча є й очевидні плюси.

"Тут необхідно ухвалити зважене рішення, - резюмував він. - Чи готові ми йти на серйозні втрати в наповненні держбюджету, чи є компенсатори і чи не ляжуть вони додатковим навантаженням на плечі платників податків?"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045994
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору