EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2205  54

 Рева: дефіцит Пенсійного фонду скоротився на 6 млрд, Фонд оплати праці виріс на 37%

У 2016-2017 роках дефіцит Пенсійного фонду скоротився на 6 млрд, Фонд оплати праці виріс на 37%, а кількість платників єдиного соціального внеску збільшилася на 300 тисяч осіб.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

"Коли в квітні 2016 року був сформований нинішній уряд, дефіцит Пенсійного фонду становив 145 млрд грн. Цього року дефіцит, передбачений Державним, становить 139 млрд. Тобто, дефіцит ПФ скорочується, при цьому розмір пенсійних виплат зростає. Їх підвищення відбувається за рахунок зростання надходжень від ЄСВ. І хоча сьогодні держава фінансує дефіцит з бюджету, пенсійна реформа якраз спрямована на те, щоб ми в перспективі вийшли на бездефіцитну пенсійну систему", - зазначив глава міністерства.

За його словами, гроші для підвищення пенсій є завдяки зростанню фонду оплати праці на 37%, що було досягнуто завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати.

"Ми підвищили мінімальну зарплату 1450-1600-3200-3723, потім йшло підвищення зарплат у бюджетній сфері. Воно спричинило підвищення зарплат в цілому по країні. І за 2017 рік фонд оплати праці в країні виріс на 37%, - пояснив Рева.

Планувалося, що на 2017-й власні доходи Пенсійного фонду будуть 142 млрд, а дотація - 141 млрд. За фактом отримали 159 млрд надходжень до Пенсійного фонду. Таке зростання - це відображення тих рішень, які ми прийняли. Саме цей ресурс дав нам можливість підвищити пенсії людям. І коли ми порахували наші можливості, то визначили суму грошей в 2018 році, в рамках яких ми можемо здійснити підвищення пенсій діючим військовим.

Що таке детінізація? Наведу приклад. Станом на 1 грудня 2016 року в нас було 67 тисяч керівників приватних підприємств, які офіційно отримували зарплату 1450 грн, і платили податок з цієї суми. Жили вони досить комфортно, ні в чому собі не відмовляючи. Коли ми збільшили мінімальну зарплату до 3200, то навряд чи від цього їх зарплата стала більше, але нова цифра змусила їх більше відраховувати в бюджет і ПФ. Якщо врахувати, що у нас в Пенсійний фонд 4,5 млн громадян платили ЄСВ з мінімальної зарплати, то дворазове збільшення мінімальної зарплати призвело до того, що їх відрахування до Пенсійного фонду теж збільшилися удвічі. І, до речі, за 2017 рік кількість платників Єдиного соціального внеску в Україні збільшилася майже на 300 тисяч".

Повне інтерв'ю з Андрієм Ревою читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045992
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору