EN|RU|UK
 За кордоном
  19632  123

 Збройний конфлікт НАТО з РФ може початися раптово і непередбачувано, - глава Генштабу Великої Британії Картер

Гібридну агресію РФ начальник Генштабу Великої Британії порівняв з хронічною інфекційною хворобою, повільно підриває здоров'я і сили організму.

Нинішня Росія - найбільша загроза безпеці Великої Британії на державному рівні з часів холодної війни, і її ворожість може проявитися раніше, ніж про те прийнято думати на Британських островах. Про це заявив у ході лекції в Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень начальник Генштабу країни Нік Картер, якого прийнято вважати "яструбом" в уряді Британії, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

"Це не криза, а серія криз, з якими ми стикаємося, це стратегічний виклик, які вимагає не менш стратегічної відповіді", - додав він.

Зазначимо, що Картер управляє британським Генштабом з дня укладення перших Мінських угод щодо Донбасу у вересні 2014 року.

За його словами, збройний конфлікт НАТО з РФ може початися "раптово і непередбачувано". Більшу частину 40-хвилинної промови він присвятив опису різних загроз, які представляє путінська Росія. НГШ Великої Британії також продемонстрував відеоролик Міноборони РФ, в якому показана бойова російська техніка - флот, авіація та інше, і зазначив 12-кратне збільшення тільки арсеналу ракет дальнього радіусу ураження.

При цьому, стверджує військовий, основна зброя цієї нової війни необов'язково буде "тим, що бахає"; вона може включати управління енергопотоками, хабарництво, корупційні практики, кібератаки, точкові вбивства, фейкові новини, пропаганду і залякування військовою силою.

Картер вважає, що нинішня Росія являє собою "найбільш  комплексний і серйозний виклик безпеці, з яким ми стикалися із закінчення холодної війни", і Заходу слід провести логічний ланцюжок подій останніх років, пов'язаних з агресією РФ, трохи далі, щоб зрозуміти - більше немає чітких станів миру і війни, натомість є "низка перехідних станів між ними".

"Ризик, з яким ми зіткнулися ... скоріше схожий на хронічну інфекційну хворобу, яка буде з'їдати нас, унаслідок чого наша здатність (протидії) діяти буде помітно обмежена - і ми будемо програвати в цій битві", - підкреслив генерал.

Картер провів паралелі між сьогоднішньою ситуацією, коли в РФ переживають, що Захід у наступну декаду може отримати серйозну технологічну перевагу, і станом справ в 1912 році, коли в Російській імперії заявляли, що "краще атакувати зараз, тому що до 1925 року Росія буде занадто слабка порівняно з модернізованою Німеччиною". Японія зробила аналогічні висновки в 1941-му, коли вступила у війну проти США, зазначив генерал.

"Росія може почати війну раніше, ніж ми очікуємо, і набагато раніше, ніж нам було б "зручно" за нинішніх обставин. Швидше за все, вони будуть намагатися ... підірвати довіру до НАТО. "Розділяй і володарюй" - таке їхнє завдання, і як раз наш міжнародний порядок призначений для запобігання цим діям", - розповів Картер.

За його словами, війна Росії проти Заходу почнеться "не з маленьких зелених чоловічків, а з чогось, чого ми не очікуємо". "Нам не варто розробляти шаблон протидії на основі того, що ми вже бачили", - підкреслив він.

Картера підтримав екс-глава Міноборони країни Майкл Феллон, який вперше виступив публічно з дня відставки в листопаді 2017 року. Він заявив, що уряд має збільшити військовий бюджет до 2,5% ВВП (додатково близько £ 7,7 млрд), і зазначив, що неодноразово попереджав про російську загрозу, яка наростає.

"У нас є всі докази намірів Путіна підірвати західні демократії - від Нідерландів до Чорногорії і від Німеччини до США. А за допомогою кібератак наші вороги можуть нападати в будь-якій точці планети, причому йдеться не тільки про викрадення даних", - підкреслив Феллон.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045991
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору