EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5712  18

 Законопроект про пенсійне забезпечення силовиків буде направлено в Раду через кілька тижнів, - Рева

Раптове відстрочення набуття чинності постановою Кабміну № 704 про підвищення грошового забезпечення військовослужбовців, про що стало відомо 28 грудня, пов'язане з тим, що силові відомства не встигли вчасно узгодити проект закону про перерахунок пенсій військовослужбовцям. Цей законопроект може бути внесено в парламент через кілька тижнів.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

На запитання, чому про те, що постанова набуде чинності з 1 січня 2019 року, а не 2018 року, не було оголошено ще під час її ухвалення в серпні, міністр сказав:

"Підніміть стенограму засідання уряду - Міністерство фінансів категорично виступало проти (704 постанови - ред.). Їхня аргументація зводилася до того, що якщо ми приймемо цю постанову, то у нас виникне обов'язок перерахувати пенсію за нормами старого закону. Але у нас просто не буде фінансового ресурсу для проведення подібних речей. На що міністр оборони абсолютно резонно сказав: ну це ж не означає, що ми повинні зупинити реформу. Я тоді підтримав міністра оборони і не шкодую про це. Запропонував компромісне рішення: тож ухвалімо постанову, яка набуде чинності з 1 січня 2018 року за умови, що ми проведемо повноцінну реформу пенсійного забезпечення для військовослужбовців. Тому що реформи треба швидко проводити. А не коли починається ось це: "Ми не готові". Якщо ми встановили дедлайн, всі будуть працювати більш інтенсивно", - пояснив він.

3 жовтня було прийнято закон про пенсійну реформу, в якому прописана норма, що до 1 листопада в Верховну Раду необхідно подати новий законопроект, щоб провести перерахунок пенсій для військовослужбовців. Лише в разі прийняття закону запрацює нова система грошового забезпечення силовиків. За словами міністра, закон не був внесений в парламент до 1 листопада через тривалий період узгодження тексту законопроекту з силовими відомствами.

"Ми законопроект підготували і почали погоджувати з нашими силовими відомствами на рівні фахівців, - розповів Рева. - А вони порахували: що, якщо введуть 704-а постанова і пенсії перерахують за нормами старого закону, то їм це буде більш вигідно. Але в тому і полягає проблема старого закону, що виконати його норми протягом 20 років було неможливо, і сьогодні ситуація нітрохи не змінилася. Наша пропозиція базується на тих фінансових можливостях, які є сьогодні в бюджеті Пенсійного фонду. у разі їх реалізації пенсії Вира стут на 77%. І головний сенс перерахунку полягає в тому, що кожен рік пенсія буде збільшуватися в міру збільшення середньої зарплати по Україні, а не від випадку до випадку ".

За прогнозами глави міністерства, законопроект буде внесений до Верховної Ради через кілька тижнів.

"У нас було тільки два можливі варіанти дій. Перший: залишити все як є, і тоді з 1 січня 2018 року набула б чинності 704 постанова. До чого б це призвело? З 2 січня виникла б нова юридична реальність, яку ми пережили в 2005-2006 році. Тоді ми отримали тисячі позовів, в результаті пенсії військовослужбовцям фактично призначав суд. Зараз, враховуючи судову реформу, я думаю, що суди ще більш скрупульозно ставилися б до цих питань. І це призвело б до тієї ситуації, проти якої заперечував Мінфін у серпні, і яку розуміли ми, як люди, які відповідають за стан Пенсійного фонду.

Другий варіант: відстрочити введення 704 постанови до прийняття закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Таким чином, в ситуації, що склалася було погане рішення і дуже погане. Ухвалили погане. Але це не означає, що реформа грошового забезпечення відкладена на далекі часи. Просто переговорний майданчик змінився. Тепер усім стало зрозуміло, що без закону нові правила грошового забезпечення не можуть бути введені. Зараз ми закінчуємо експертну роботу. Наступного тижня ми направимо законопроект на узгодження всім силовим відомствам. Потім буде голосування в Кабінеті Міністрів, а потім законопроект буде направлений до Верховної Ради. Тобто, це займе кілька тижнів", - уточнив Рева.

Повне інтерв'ю з Андрієм Ревою читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045972
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору