EN|RU|UK
 Політика України
  1169  18
Матеріали за темою:

 Наймолодший суддя ВС Пільков: "Судова реформа тільки почалася. Найближчі три роки будуть важливими та кризовими"

Судова реформа тільки почалася і результати цього процесу буде видно протягом трьох найближчих років.

Про це заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ наймолодший суддя Верховного Суду Костянтин Пільков.

"Як я бачу, вона (судова реформа. - Ред) тільки почалася. Можливо, я можу зазнати критики, бо у багатьох були сподівання на те, що формування нового Верховного Суду, доукомплектування судів, оце очищення, на яке було взято курс ще з 2014 року – це, ніби, завершення. Як на мене, то ні. Як я вам сказав, реформа тільки почалася. Закінчиться тоді, коли судові рішення будуть ефективно приводитися у виконання, користуватимуться повагою. А довіру судова система зможе здобути раніше, аніж серйозно відновиться її авторитет, бо вона є похідною від передбачуваності судових рішень. Тобто коли буде цілком зрозуміло, що суд, дійсно, належним чином розгляне справу, і його практика буде стабільною, це викликатиме довіру. А коли судді зможуть стати моральними авторитетами і не тільки через свої рішення заслуговуватимуть на повагу, але ще й як носії культури в цілому, тоді авторитет судової влади в цілому буде на кардинально іншому рівні. Це, справді, процеси, розтягнуті на роки. Авторитет та довіру легко втратити, але складно відновити. Я теж сподіваюся на те, що збережеться певна наступність практики – уже зараз законодавець заклав для цього певні положення у законодавстві. Бо у юридичної спільноти були питання, а чи взагалі вважатиме Верховний Суд "зв’язаним" себе із попередньою практикою? Він має це робити", - зазначив суддя ВС Пільков.

Коментуючи факти, які підривають авторитет судової системи, зокрема п'яні ДТП із суддями, які в підсумку виходять сухими з води, Пільков нагадав, що є Консультативна рада європейських суддів, яка розробляє найкращі стандарти в частині і комунікації суддів, і єдності судової практики. "Українські суди визнають та зважають на її авторитет. Ця рада уже звертала увагу на недопустимість у судовій системі такого явища, як клановість. Якщо не буде таких проявів, і буде зрозуміло, що за людину, яка вдягла мантію та присвятила своє життя такій високій місії, але скоїла вчинок, не сумісний зі званням судді, не буде заступатися вся система (або її частина), то це буде основним показником того, чи втрачають судді свій авторитет. Але й у суспільстві повинна визріти думка, що не потрібно усіх міряти за одним мірилом", - заявив суддя.

За його словами, зараз багато процесів реформування відбуваються паралельно: "Я сподіваюся, що йдеться про питання найближчих років – десь близько трьох. За цей час мають бути доукомплектовані суди, які повинні розглянути залишки, що виникли через "кадровий голод", а також вирішена проблема ефективного виконання судових рішень. Однак можна робити лише попередні оцінки, тому що Україна ще не переживала судової реформи такого масштабу".

Пільков також вважає, що успішність такої реформи, серед іншого, залежить і від політичної складової: "Я якраз і кажу про три найближчі роки (які будуть важливими і кризовими), тому що на них припадатимуть вибори. Коли Верховний Суд теж пройде таке виборче випробування, це також матиме істотний влив і на довіру до нього, і на його авторитет, перш за все, в судовій системі. Тому що ці речі ВС потрібно здобувати не тільки перед суспільством, а й перед судами інших інстанцій. Саме він зараз має показати, як застосовується принцип верховенства права", - зазначив суддя Верховного Суду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045743
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору