EN|RU|UK
 Події
  2072  33

 Мінкульт просить київську владу викупити пам'ятник архітектури, в якому напередодні була пожежа

Мінкультури висловило глибоку стурбованість пожежею в будівлі №12-14 на вулиці Богдана Хмельницького в Києві.

"Міністерство культури звертається до київського міського голови як керівника місцевого органу охорони культурної спадщини із закликом здійснити обстеження всіх пам’яток на території Києва та вжити належних заходів задля їх збереження. Зокрема застосувати визначені чинним законодавством заходи впливу дотих власників (користувачів), які допускають неналежне утримання пам’яток, що несе загрозу їх знищення", - цитує Цензор.НЕТ заяву, опубліковану на сайті Мінкульту.

Сподіваємося, що вже завтра власники (користувачі) пам’ятки на вулиці Б. Хмельницького, 12-14 отримають свій припис, а київська влада звернеться з позовом до суду про викуп пам’ятки.

Будівля є пам'яткою архітектури місцевого значення № 635-КВ (Наказ Міністерства культури і туризму України від 15.09.2010 № 706/0 / 16-10).

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України "Про охорону культурної спадщини" власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.

Відповідно до частини четвертої вказаної статті у разі виникнення загрози для збереженості пам'ятки її власник або уповноважений ним орган, особа, яка набула права володіння, користування чи управління, зобов'язані негайно повідомити про це орган охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій та орган місцевого самоврядування, на території якого розташована пам'ятка.

Нагадаємо, повідомлення про займання в старовинному особняку на вул. Богдана Хмельницького надійшло рятувальникам 20 січня 2018 року о 19:42. На місці події було встановлено, що горять 5-6 поверхи, а також дах будівлі. Площа пожежі склала близько 800 кв.м. Ліквідували загоряння о 23:38.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045673
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору