EN|RU|UK
 Здоров'я
  11414  58

 МОЗ назвало протипоказання до вакцинації від кору

Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції і коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало список протипоказань, при яких не варто робити щеплення від кору, інформує Цензор.НЕТ. Список опублікований на сторінці МОЗ у Facebook.

"За світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38 °С не є такими протипоказаннями. Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується", - сказано в повідомленні.

Не варто робити щеплення при гострому захворюванні, яке супроводжується температурою, вищою за 38,5 °С.

Протипоказанням є також серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини або відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

Не можна робити щеплення від кору вагітним. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Також не можна робити щеплення при захворюваннях і станах організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (зокрема в умовах хіміотерапії у онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при прийомі ліків, що пригнічують імунітет, при СНІДі).

У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень.

Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні, міській або обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045640
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору