EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  17848  228

 "Не можу уявити, що саме вони вважають взагалі антиукраїнським", - автор книги "Сталінград", британський історик Бівор вражений забороною ввозити її в Україну

Британський історик і автор багатьох бестселерів Ентоні Бівор висловив здивування рішенням української влади не допустити ввезення в Україну виданого в Росії російського перекладу (30 тисяч примірників) його книги "Сталінград" про події часів Другої світової війни.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише "Радіо Свобода".

У Держкомтелерадіо пояснюють причину відмови в дозволі декількома абзацами з "помилковими і антиукраїнськими твердженнями". Сам автор книги відкидає такі пояснення і вимагає вибачень за них.

"Я маю зазначити, що це звучить абсолютно приголомшливо", - прокоментував Бівор. Він підкреслив, що "у книзі однозначно немає нічого антиукраїнського".

Як наголошується в статті, книга Бівора - це глибоке занурення в одну з найжорстокіших битв в історії, битву за Сталінград, коли радянська Червона армія відбивала наступ нацистських військ, щоб зберегти контроль над символічним і стратегічно важливим містом (зараз перейменоване у Волгоград).

За його словами,  спочатку він припустив, що новина про заборону книжки - російська дезінформація. Він також висловив сумніви стосовно можливих наявних у книжці помилок чи хибних тлумачень у російському перекладі, які могли б викликати заборону на ввезення до України.

За словами керівника управління дозвільної процедури та контролю за поширенням друкованої продукції Держкомтелерадіо Сергія Олійника, "у тексті цієї книжки, обсягом близько тисячі сторінок, було декілька абзаців, які не дозволяли нам дати дозвіл на її ввезення в Україну".

"Наприклад, був момент на одній з її сторінок, цитую дослівно: "Чтобы пощадить чувства зондеркоманды СС, расстреливать детей поручили украинским националистам". Нам не відомо, щоб на Нюрнберзькому трибуналі такі факти розглядалися, тобто це якісь провокаційні байки. Коли ми перевірили джерела автора книги, то виявилося, що він як джерела використовував звіти НКВС і службову переписку його працівників", - сказав Олійник.

Не можу уявити, що саме вони вважають взагалі антиукраїнським, - автор книги Сталінград, британський історик Бівор вражений забороною ввозити її в Україну 01

Чиновник уточнив, що йдеться не про "заборону" в Україні книги Ентоні Бівора як такої.

Не можу уявити, що саме вони вважають взагалі антиукраїнським, - автор книги Сталінград, британський історик Бівор вражений забороною ввозити її в Україну 02

За його словами, Держкомтелерадіо надало лише "відмову у видачі дозволів на ввезення книжки суб’єктами господарювання", а саме мережами магазинів та підприємцями. Тобто приватна особа може купити за кордоном та ввезти до України видану російською мовою книжку Бівора "Сталінград", але у кількості не більше 10 примірників за одну поїздку. Окрім того, відомство не дозволяє ввозити для подальшого продажу лише конкретне російськомовне видання цієї книжки. Тобто та чи інша торговельна мережа має повне право продавати оригінальну англомовну версію книжки "Сталінград", бо, за українським законодавством, дозволи на ввезення надаються або не надаються лише щодо книжок, виданих із участю країни-агресора, пояснив Сергій Олійник.

Бівор у відповідь на це заявив, що заява Олійника є неправдивою і що джерелом згаданої ним цитати був шанований німецький офіцер-антинацист, полковник Гельмут Ґроскурт (Helmuth Groscurth), який був свідком змальованої жорстокості і доповів про це іншому німецькому офіцерові.

При цьому голова комітету з питань культури і духовності Верховної Ради Микола Княжицький, коментуючи ситуацію із забороною книги Бівора, заявив, що "дуже часто ми певними заборонами компрометуємо ідею захисту і культури, і нашої історії, і нашого сьогодення".

"Окрім книжки "Сталінград", заборонено ввозити мемуари Миколи ІІ, історичні крижки Бориса Акуніна, який виступає послідовно проти путінського режиму і фактично живе у Франції в еміграції. Ці заборони я вважаю цілковитим абсурдом", - заявляє Княжицький.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045560
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору