EN|RU|UK
 Політика України
  1651  140

 Климпуш-Цинцадзе: Головні вороги євроінтеграції - бюрократія, популізм і корупція

Щоб побороти фактори, що перешкоджають євроінтеграційним процесам в Україні, треба змінити свідомість всіх відповідальних за ухвалення рішень на всіх рівнях.

Климпуш-Цинцадзе назвала ворогів євроінтеграції.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це у своїй статті для ZN.UA пише віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, перший ворог - бюрократична інерція, що не дозволяє ефективно впроваджувати євроінтеграційні реформи.

"Другий - лобізм, який відверто опирається євроінтеграційним реформам, - зазначає автор. - Третій - популізм, тобто "прості рішення" для складних проблем. Рішення, яких у євроінтеграції не існує, як і в політиці загалом".

Віце-прем'єр зазначає, що ще один ворог євроінтеграції - корупція, яка дісталася нам у спадок із колоніальних часів, і досі не знищені її основні принципи: зарегульованість економіки, непрозорість політики. Немає значення, який обсяг збитку від корупції - мільярд гривень чи лише сто. Будь-яке корупційне діяння - перешкода на шляху до Європи.

"Але один із найпідступніших ворогів євроінтеграції - нехтування верховенством права, - підкреслює Климпуш-Цинцадзе. - Зокрема, у процесі боротьби з тією ж корупцією. Якщо ми, перемагаючи корупціонерів, у прагненні більшого суспільного резонансу не зважатимемо на вимоги законності, дотримання процедур і принципу поваги до права людини, то це аж ніяк не сприятиме просуванню до європейських цінностей. Адже верховенство права - це саме той стрижень, який зробив Європу Європою набагато більшою мірою ніж навіть ринкова економіка. Бо верховенство права в Європі було задовго до створення ринку".

"Якщо б ці "вороги" євроінтеграції існували лише як міфи, то були би для нас не такою великою проблемою. Але вони стають чинниками блокування і гальмування євроінтеграційних ініціатив - що далі, то потужнішими. Аби побороти їх, маємо змінити свідомість усіх відповідальних за ухвалення рішень на всіх рівнях. І визнати, що не можна бути трішечки євроінтегрованим. Так само, як не можна бути трішечки вагітною. Євроінтеграція - велика кропітка робота. Це часто ухвалення рішень, що є непопулярними сьогодні, але дадуть ефект завтра. Це прагнення перебудувати систему влади і суспільних відносин за певним зразком і з урахуванням національної специфіки. Прагнення, яке не може пригаснути лише через те, що безвіз уже надали, а угода ратифікована і працює", - пише віце-прем'єр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045549
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору