EN|RU|UK
 Політика України
  1686  15

 Апеляційний суд Лондона почне розгляд спору України та РФ за єврооблігаціями на $ 3 млрд 22 січня, - Мінфін

Початок розгляду апеляції України на рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення заборгованості за єврооблігаціями на $ 3 млрд заплановано на 22 січня 2018 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У відомстві зазначили, що апеляція буде розглядатися протягом чотирьох-п'яти днів колегією. Згідно з порядком денним, оприлюдненою на веб-сайті суду, в складі комісії будуть леді-суддя Глостер (Lady Justice Gloster), лорд-суддя Девід Річардс (lord Justice Daviv Richards) і лорд-суддя Сейлз (Lord Justice Sales).

Початок слухання почнеться не раніше ніж о 10:30 за лондонським часом. Передбачається, що розгляд справи буде проходити у відкритому судовому засіданні.

Як повідомлялося, Україна в грудні 2015 року допустила дефолт щодо  Євробондів, викуплених Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($ 3 млрд - сам випуск та $ 75 млн - останній купонний платіж). Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах. Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості. Борг повинен був бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак в грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 року не здійснила платіж на загальну суму $ 3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування належних Росії єврооблігацій.

Після цього, 17 лютого 2016 року, Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України і погодившись з наявністю у неї зобов'язань за єврооблігаціями. Суд визнав, що транзакція є стандартною борговою операцією, хоча і здійсненої при незвичайних умовах.

Водночас у рішенні суду зазначалося, що деякі визначення, що містяться в ньому,  потребують уточнення, є багато важливих питань, з якими суд повинен розібратися.

Відповідно, 26 травня 2017 року Високий суд Лондона задовольнив клопотання України про призупинення виконання рішення від 29 березня 2017 року до завершення розгляду апеляційної скарги України в Апеляційному суді (Court of Appeal).

Рішення Апеляційного суду Лондона в подальшому ще може бути оскаржене у Верховному Суді (Supreme Court).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3045467
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору